01001, Київ, Україна
info@ukrlines.com
Світова преса пише про ембарго Кремля на імпорт європейських та американських харчових продуктів

Світова преса пише про ембарго Кремля на імпорт європейських та американських харчових продуктів

Світова преса пише про ембарго Кремля на імпорт європейських та американських харчових продуктів у відповідь на санкції, запроваджених Заходом проти Росії за її дії з дестабілізації Східної України. Це ембарго вдарить більше по самій Росії, не виключений дефіцит деяких харчів у цій державі, а також падіння курсу російського рубля. І хоча не всі в ЄС у захваті від «харчової війни» через втрати російського ринку, однак багато хто в Європі готовий ставити міркування безпеки вище короткотермінових економічних інтересів, вважаючи, що не можна миритися з агресивністю путінської Росії.

Газета Financial Times пише про контр-санкції, які Москва запровадила проти США та ЄС у відповідь на їхні обмежувальні заходи. Президент Путін підписав указ, яким забороняється імпорт харчових продуктів – зокрема м’яса, риби, молочних та інших. Але не лише харчі є в російському меню. Прем’єр Дмитро Медведєв натякнув на можливу заборону польотів західних авіакомпаній у російському авіапросторі. Також розглядаються обмеження на автомобілі та літаки західного виробництва. І хоча останні кроки Москви шокували західні столиці, використання Москвою харчів та сільськогосподарської продукції як політичної зброї не є чимось новим. Росія давно вже запровадила обмеження щодо продукції з Молдови та Грузії, а нещодавно заборонила імпорт польських яблук. Але нинішні обмеження сягнули набагато більшого масштабу. Росія є найбільшим іноземним ринком для фруктів та овочів із ЄС, вартість експорту яких становить 2 мільярди євро на рік. Росія також є другим у світі ринком для експорту американської курятини. Газета пише, що російське ембарго вдарить не лише по європейцях і американцях, але зашкодить також і російським споживачам, оскільки Росія є великим імпортером харчових продуктів. У короткотерміновій перспективі росіяни можуть зіштовхнутись із дефіцитом продуктів та стрибком цін. І це ляже тягарем на плечі бідніших росіян, які витрачають більшу частину зарплат та пенсій на продукти харчування. Але наслідки будуть і для цілої економіки, оскільки інфляційний поштовх може дестабілізувати рубль.

Часопис Foreign Policy пише, що харчове ембарго Росії вдарить по ній самій навіть більше, оскільки 40 відсотків харчів Росія імпортує. І хоча крок Путіна щодо більшого опертя на власний агрокомплекс може сподобатись сільським мешканцям, однак сад для заміщення польських яблук за ніч не посадиш. ЄС постраждає від російських заходів більше, аніж США. Непросто буде польським фермерам. Польський експорт до Росії та України впав на 25 відсотків, відколи ЄС запровадив санкції проти Москви за її дії з дестабілізації України. Польський агроекспорт може зазнати ще більшого спаду, але Польща готова на економічні втрати, враховуючи загрозу, яку становить собою Росія. Але довготривалий вплив російських санкцій на європейську економіку, яка намагається вийти з кризи, наразі передбачити нелегко. Росія є третім торговельним партнером ЄС після Китаю та США, але ЄС, імпортуючи товарів та сировини з Росії щороку на суму в 277 мільярдів доларів, був досі найбільшим торговельним партнером Москви.

Газета Wall Street Journal вміщує статтю посла України у Вашингтоні Олександра Моцика, в якій мовиться, що сподівання на те, що трагедія в небі над Східною Україною з малайзійським лайнером стане поворотним пунктом, який змусить Москву переглянути політику конфронтації з Україною, не справдились. Навпаки, замість перегляду своєї ворожої політики, Москва вирішила подвоїти зусилля щодо ескалації конфлікту, йдеться у статті. Нині росіяни обстрілюють із артилерії та ракетних установок позиції українських військових, і це здійснюється з території Росії. Проросійські сепаратисти обстрілюють житлові райони східноукраїнських міст. Посол закликає міжнародну спільноту виступити єдиним фронтом проти Росії. Політика санкцій проти Росії вказує, що Захід усвідомлює наслідки агресії Росії проти України, адже це справа глобальної безпеки! «Сьогодні українці приносять у жертву свої життя заради демократичних цінностей, миру та безпеки, протистоячи спробам Москви повернути хід історії і знову зіштовхнути Європу в темряву часів Холодної війни», – зазначає посол Моцик у статті. Наступним логічним, на його думку, кроком з боку Заходу було би визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» іноземними терористичними організаціями. А відтак їхні спонсори автоматично стануть спонсорами міжнародного тероризму.

Read More
Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг президента Росії

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг президента Росії

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг президента Росії Володимира Путіна від будь-яких односторонніх військових дій в Україні, зокрема під гуманітарним приводом. Це відбулося під час телефонної розмови.

«ЄС приєднається до міжнародних зусиль із надання допомоги людям, які її потребують у результаті конфлікту. Баррозу висловив занепокоєння щодо концентрації російських військ побіля українського кордону, а також щодо потоку зброї, обладнання та бойовиків із території Росії, що суперечать зусиллям щодо деескалації конфлікту. Президент Баррозу застеріг від будь-яких односторонніх військових дій в Україні, під будь-яким приводом, зокрема, гуманітарним. Баррозу також закликав Росію використати свій вплив для впевненості, що цивільні зможуть безпечно і вільно покинути зону конфлікту, контрольовану нелегальними збройними формуваннями», – йдеться у заяві Єврокомісії.

Жозе Мануель Баррозу також у понеділок мав телефонну розмову з президентом України, під час якої висловив підтримку Порошенку щодо пошуку міжнародної гуманітарної допомоги.

«Президент Баррозу наголосив на готовності ЄС до посилення підтримки української влади у питанні гуманітарної відповідальності. Президент Єврокомісії привітав бажання Порошенка звернутися за міжнародною гуманітарною допомогою», – зазначають у Єврокомісії.

Як заявив у понеділок президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, російська сторона у взаємодії з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста направляє в Україну гуманітарний конвой.

Раніше цього ж дня російські ЗМІ цитували голову МЗС Росії Сергія Лаврова, який заявив, що деталі гуманітарної допомоги узгоджені з Києвом, і вона відбудеться під егідою Червоного Хреста.

У свою чергу генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявляє про «високу ймовірність» вторгнення Росії на схід України «під виглядом гуманітарної операції».

Расмуссен заявив Reuters, що НАТО не бачить ознак, що Москва відводить свої війська від українського кордону.

У суботу Петро Порошенко висловив готовність України прийняти гуманітарну допомогу для Луганська, але «якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, що надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками, та в супроводі українських військових для забезпечення безпеки місії».

Read More
Сепаратисти зірвали дві спроби проведення переговорів контактної групи щодо надання гуманітарної допомоги для мешканців Луганська

Сепаратисти зірвали дві спроби проведення переговорів контактної групи щодо надання гуманітарної допомоги для мешканців Луганська

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий.

«У нас залишається питання – чи не буде гуманітарна допомога на місці розбита з мінометів терористами, які там знаходяться», – цитує слова Чалого прес-служба Адміністрації президента на їхній сторінці у мережі.

За словами Валерія Чалого, у роботі міжнародної місії щодо доставки допомоги до Луганська готові взяти участь США та ЄС.

«Це мають бути не конвої, а гуманітарна допомога, яка доставляється через контрольовані Україною пункти перетину кордону із забезпеченням безпеки, під координацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Ми сьогодні скоординували всі дії, узгодили позиції», – зазначив Чалий.

Він наголосив, що Україна не заперечує проти участі Росії у роботі цієї місії.

Read More
Норвегія приєднується до нових санкцій Євросоюзу проти Росії

Норвегія приєднується до нових санкцій Євросоюзу проти Росії

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Норвегії на їхній сторінці у мережі.

«Норвегія приєднується до нових обмежувальних заходів ЄС проти Росії», – мовиться у повідомленні.

Упродовж останніх тижнів Євросоюз, а також США і низка інших країн оголосили про нові санкції проти осіб, компаній, банків і деяких секторів російської економіки через дії Росії на дестабілізацію становища в Україні, зокрема втручання на сході України та анексію Криму.

Read More