01001, Київ, Україна
info@ukrlines.com

Росія путіна становить загрозу для всіх у світі через її зневагу до міжнародних норм

Filip Gammond

Росія путіна становить загрозу для всіх у світі через її зневагу до міжнародних норм.

Міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Гаммонд заявив, що Росія становить загрозу для всіх у світі через її зневагу до міжнародних норм.

«Росія зневажає норми міжнародної поведінки і ламає правила міжнародної системи. Це становить виклик і загрозу для всіх нас», – заявив Гаммонд, виступаючи у столиці Грузії Тбілісі.

Він закликав Росію відігравати конструктивну роль у світі і дотримуватися правил міжнародної системи.

Філіп Гаммонд відвідує Грузію для зустрічі з прем’єр-міністром країни Ґіорґі Квірікашвілі і візиту на Південно-кавказький трубопровід, оператором якого є британська енергетична багатонаціональна компанія BP.

Правда України

Read More

363 млрд грн в Україні витрачається на соцвиплати і розкрадається на різних рівнях

socvyplaty-shahrai

363 млрд грн в Україні витрачається на соцвиплати і розкрадається на різних рівнях.

Соціальна допомога в Україні становить левову частину витрат держбюджету. Але поки одні дійсно потребують пільг, інші домагаються їх шахрайським шляхом – за фальшивими довідками та за медичними висновками.

Пошуками порушників в березні зайнявся Мінфін, анонсувавши верифікацію соцвиплат і пенсій. За результатами пілотного проекту в 2015 році п’ята частина переселенців з Донбасу вже виявилися фальшивими. В рамках більш масштабної верифікації Мінфін збере дані про пільговиків з усіх джерел – банків, Пенсійного фонду, фондів державного страхування та інших соцустанов. Очікуваний ефект – вивільнення 5 млрд грн. Але ця сума майже втрачається в загальних витратах на соцвиплати, які в 2015 році склали 363 млрд грн – в десятки разів більше витрат на інші галузі.

Також на зміну розкиданим даними про одержувачів соціальних виплат прийде єдиний реєстр. Фахівці зведуть інформацію з усіх джерел і видадуть списки фантомних одержувачів допомоги Міністерству соцполітики.

До цього часу українцям вдавалося на один ідентифікаційний номер реєструвати кілька людей, а за однією адресою прописувати десятки мешканців. Це дозволяло отримувати подвійні і навіть взаємовиключні виплати. “Наприклад, один і той же чоловік може отримати допомогу по безробіттю на біржі праці і допомогу для малозабезпечених осіб”, – пояснює начальник спецуправління Мінфіну Андрій Рязанцев.

Внутрішня міграція на Донбасі і в Криму теж стала благодатним грунтом для аферистів, розповідають експерти. За даними СБУ, в Україні зареєстровано 1,7 млн переселенців, і 500 тис. з них – фіктивні. Ці люди продовжують жити на окупованій території, будучи прописаними в мирних зонах. Кожні півроку вони відзначаються в органах соцзахисту і отримують 442 грн на місяць для працездатних осіб та 884 грн для непрацездатних.

Правда, вже є і справжні жертви перевірок. В кінці лютого Мінсоцполітики отримало від СБУ реєстр з 200 тис. осіб., статус переселенця яких викликав підозри. І хоча перелік носив рекомендаційний характер, проблеми з виплатами почалися майже у всіх біженців. “Багато хто зміг довести справжність свого статусу, але відновити забезпечення органи соціальної опіки не можуть, немає відповідного нормативного акту”, – пояснює Маріанна Онуфрик, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень. Сьогодні представники влади лише розводять руками, обіцяючи, що в квітні можна буде переоформити документи.

Павло Кухта, експерт реанімаційного пакету реформ, описує ще один популярний метод збагачення за рахунок допомоги – українці продовжують отримувати пенсії та допомоги за померлих родичів. За його оцінкою, число таких шахраїв серед пільговиків приблизно 2%. Втім, цю категорію авантюристів виявити нескладно, на відміну від фіктивних інвалідів та учасників бойових дій. Фальшиве посвідчення на чорному ринку можна купити за ціною від $ 300 до $ 4000, залежно від терміну і якості “сервісу”.

До кінця року влада збирається не тільки позбавити пільг всіх порушників, а й залучити їх до кримінальної відповідальності за шахрайство і підробку.

Однак проблема “мертвих душ” не тільки в шахраїв, але і в неефективній адресній допомозі держави, вважають експерти. Потрібно позбутися від зрівнялівки в цій системі і враховувати потреби кожного претендента на пільги, вважає Онуфрик. “Наприклад, деякі з внутрішньо переміщені особи мають на банківських рахунках тисячі, – пояснює експерт, – але вони отримують стільки ж, скільки і малозабезпечені люди”.

Правда України

Read More

Корупціонери лобіюють відновлення ДАІ через продажних депутатів

vidnovlennia-dai

Корупціонери лобіюють відновлення ДАІ через продажних депутатів.

Народні обранці пропонують створити нову державну організацію, яка виконуватиме функції, які виконувало ДАІ.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4275 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху”. Ключовою ідеєю цього документа є створення в Україні нового органу центральної виконавчої влади – Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, який фактично буде виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Так, зокрема, Нацагентство:

– Здійснюватиме реалізацію державної політики в сфері організації та безпеки дорожнього руху і розроблятиме стратегію щодо підвищення рівня організації та безпеки дорожнього руху;

– Готуватиме проекти законів, нормативно-правових актів у сфері дорожнього руху та його безпеки, а також відповідати за їх порушення на території України;

– Розроблятиме і узгоджуватиме вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів;

– Проводитиме наукові дослідження і навіть формуватиме власні бази даних, а також буде користуватися базами інших держорганів, котрі контролюють безпеку дорожнього руху;

– Розроблятиме і проводитиме узгодження єдиних вимог щодо проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, утримання та охорони автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

Нацагентство повинен очолювати директор, якого призначає Кабмін, терміном на 5 років, за результатами відкритого конкурсу. А ось контроль за його діяльністю здійснює Наглядова рада, що складається з 10 членів, яких терміном на 2 роки делегують Президент, профільні міністерства, а також громадські організації, що працюють в сфері безпеки дорожнього руху.

Як стверджують автори законопроекту №4275, “він спрямований на збереження життя українських громадян, які гинуть і травмуються на дорогах України через відсутність координації роботи органів виконавчої влади на загальнодержавному та місцевому рівнях по реалізації комплексної і незалежної системи управління в сфері організації та безпеки дорожнього руху в Україні“.

Правда України

Read More

В Україні подорожчає пляшка горілки об’ємом 0,5 л до 74 гривень

golilka-74hryvni

В Україні подорожчає пляшка горілки об’ємом 0,5 л до 74 гривень.

Збільшення акцизу на лікеро-горілчані вироби на 50% і підвищення вартості спирту майже на 19% призведе до подорожчання пляшки горілки об’ємом 0,5 л до 74 гривень. Про це йдеться в прес-релізі компанії виробника.

“З 1 березня акциз на лікеро-горілчані вироби збільшився на 50%. У квітні вартість спирту для їх виготовлення підвищиться ще майже на 19%”, – нагадали в компанії.

“Виробництво однієї пляшки об’ємом 0,5 л на заводі легальної компанії варто 17,94 гривні. Раніше розмір акцизу склав 14,21 гривні, зараз – 21. Додаємо податок на додану вартість 20%, або 7,82 гривні. Далі – витрати на логістику (15%) і роздрібні націнки (до 30%), що підвищує вартість пляшки до 70 гривень“, – йдеться в прес-релізі.

У компанії відзначили, що саме за таку ціну покупець може придбати гарантовано якісний напій.

“Крім того, на вартості горілки відіб’ється подорожчання сировини, яке “Укрспирт” анонсує з 1 квітня. Підприємство пояснює такий крок зростанням витрат на закупівлю зерна на 30%, а саме на нього припадає 60% собівартості продукції”, – повідомляє прес-служба.

Крім того, стверджують в “Укрспирті”, витрати на електроенергію збільшилися на 15%.

“З квітня вартість декалітра спирту класу Люкс складе 285 гривень з ПДВ, що на 18,75% більше поточної ціни”, – йдеться в прес-релізі “Укрспирту”.

Як зазначається, вартість сировини для виробництва пляшки горілки об’ємом 0,5 л зросте з 12 до 14,25 гривні. Таким чином, ціна пляшки на заводі вже в квітні перевищить 20 гривень.

“Плюс акциз 21 гривня, плюс 20% ПДВ. Потім знову враховуємо логістичні витрати (15%) і роздрібні націнки (до 30%). Звідси, мінімальна ціна якісного напою зі спирту класу Люкс сягатиме 74 гривень”, – зазначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що з квітня ціна за декалітр спирту сорту “Люкс” становитиме 285 грн з урахуванням ПДВ (+ 18,75% до дійсної ціною).

Правда України

Read More

Українці спиваються під впливом війни і тупої корупційної влади

alkogolizm

Українці спиваються під впливом війни і тупої корупційної влади.

Виробництво горілки з вмістом спирту менше 45,4% в Україні в січні-лютому 2016 року зросло на 98% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 4,673 млн декалітрів, повідомила Державна служба статистики.

При цьому в лютому поточного року в порівнянні з попереднім місяцем виробництво горілки збільшилося на 49,5%.

Також повідомляється, що виробництво коньяку та бренді в Україні в січні-лютому 2016 року збільшилось на 32,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склало 514 тис. дал. У лютому 2016 року виробництво коньяку та бренді в порівнянні з минулим місяцем збільшилося на 126,2%.

За даними Держстату, обсяг виробництва лікерів та інших спиртних напоїв в Україні в січні-лютому 2016 року знизився на 57,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 528 тис. дал. У той же час в лютому в порівнянні з січнем 2016 року даний показник збільшився на 44,7% – до 312 тис. дал.

У повідомленні Держстату відзначається, що дані наводяться без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, виробництво горілки в Україні в 2015 році скоротилося на 13% в порівнянні з 2014 роком – до 18,6 млн декалітрів, виробництво коньяку та бренді виросло на 12,9% і склало 2,95 млн декалітрів.

Правда України

Read More

Німецькі інвестори побудують нові заводи в Західній Україні в найближчі роки

rozvytok-galychyny

Німецькі постачальники деталей для автомобільної промисловості заявили про наміри побудувати нові заводи в Західній Україні протягом найближчих років.

Вони планують створити 9-10 тис. нових робочих місць. Про це йдеться в оприлюдненій заяві Делегації німецької економіки в Україні.

В даний час на виробничих майданчиках в західному регіоні України вже працює близько 25 тис осіб. Делегація також повідомила про “значне зростання” кількості німецьких компаній в Україні з березня 2013 року, ще до початку конфлікту на Донбасі. З тих пір присутність економіки Німеччини в Україні зросла на 5,1%, а кількість юридичних осіб з німецькою участю – на 6%.

За статистикою організації, експорт з Німеччини в Україну в 2015 році значно впав – на 18,4% в порівнянні з 2014 роком, проте в січні поточного року вперше за 32 місяці показав зростання – на 11,8%.

Український експорт в Німеччині в січні 2016 го зріс на 7,7%. В цілому, обсяг прямих німецьких інвестицій в економіку України на кінець минулого року склав близько $ 5,4 мільярда. Делегація вказала, що це – 12,5% загальних прямих іноземних інвестицій в Україну, третє місце – після Кіпру та Нідерландів.

Правда України

Read More

Ян Томбінський вважає, що Україна має потенціал вибитися в лідери світової економіки

tobinskyi_ua

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський вважає, що Україна має потенціал вибитися в лідери світової економіки.

“Україна має такий потенціал, що вона могла б бути у вищій ваговій категорії в світовій економіці. Тому треба вивчити досвід країн, щоб він запрацював для українців”, – сказав Томбінський перед засіданням третього Національного форуму.

При цьому він зазначив, що в даний час українська система працює неефективно.

“Трансформація і реформування – це набагато складніший процес, ніж прийняття законів і їх інституціональне виконання”, – заявив він.

Нагадаємо, що Україна за рівнем мінімальної заробітної плати в рази відстає від найбідніших країн ЄС. Так, в грудні 2015 року в еквіваленті євро вона становила 57 євро в місяць.

На сьогодні, серед країн Євросоюзу найвищий рівень мінімальної заробітної плати – 1923 євро на місяць встановлено у Люксембурзі. Ще шість країн ЄС середньомісячну мінімальну зарплату в межах 1,5 тис. євро (Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Ірландія, Франція).

Україні, щоб наздогнати найбіднішу країну ЄС за рівнем мінімальної зарплати – Болгарію, необхідно збільшити ВВП мінімум в 2,5 рази.

Правда України

Read More

Яценюк зробив майже неможливим оскарження рішень по публічним закупівлям товарів, робіт і послуг

yacenuk-habarnyk

Яценюк зробив майже неможливим оскарження рішень по публічним закупівлям товарів, робіт і послуг.

Кабінет міністрів України встановив плату за оскарження рішень по публічним закупівлям товарів, робіт і послуг в розмірі 5 тисяч гривень при оскарженні закупівель товарів і послуг і 15 тисяч гривень при оскарженні закупівель робіт. Відповідне рішення було прийнято в ході засідання уряду.

Представляючи рішення, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів зазначила, що це технічне рішення, яке необхідно для повноцінного виконання положень нової редакції прийнятого парламентом закону про державні закупівлі.

“З 1 квітня у нас починає працювати закон про державні закупівлі. І нам треба прийняти ряд рішень для його впровадження. Зокрема, мова йде про введення плати в 5 тисяч гривень при оскарженні результатів закупівель товарів і послуг, 15 тисяч гривень – при оскарженні результатів закупівлі робіт”, – сказала Ковалів.

Рішення було прийнято без зауважень.

Нагадаємо, Верховна Рада України від 25 грудня 2105 року ухвалила в цілому законопроект, що встановлює обов’язкове проведення всіх державних закупівель через систему електронних закупівель Prozorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній і з 1 серпня 2016 року – для всіх держкомпаній і держорганів.

Система Prozorro працює в пілотному режимі з лютого минулого року і обробляє трохи більше 2% всіх держзакупівель в країні. На кінець 2015 року в системі брало участь більше 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тисяч тендерів. Загальна сума зареєстрованих тендерів склала близько 7 мільярдів гривень. Економія на кінець минулого року становила 12% від суми тендерів, або понад 500 мільйонів гривень.

Правда України

Read More

Демчишин скриває свої тіньові доходи від шахраїв українського нафто-газового ринку

demchyshyn

Демчишин скриває свої тіньові доходи від шахраїв українського нафто-газового ринку.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин задекларував 128,528 тисяч гривень доходів у 2015 році, з яких 74,835 тисяч гривень – зарплата.

Про це йдеться в його декларації про доходи, розміщеній на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Доходи членів його сім’ї (дружина і дві дочки) склали 12 тисячі гривень!!!

Згідно з документом, дивіденди і відсотки склали тисячу гривень, страхові виплати, страхові компенсації, викупні суми та пенсійні виплати склали 52,480 тисяч гривень, а інші види доходів – 213,44 гривні.

Міністр володіє земельними ділянками площею 609 квадратних метра і 399 квадратних метра і житловим будинком площею 389,6 квадратних метра.

У власності або оренді членів сім’ї Демчишина знаходяться квартира площею 46,1 кв. м.

При цьому у міністра, згідно з декларацією, немає банківських рахунків.

Міністр також задекларував автомобіль Audi A6 2011 року випуску. У власності членів його сім’ї знаходиться автомобіль Mitsubishi Outlander XL 2008 року випуску.

При цьому на утримання свого майна Демчишин в 2015 році витратив 80 тисяч гривень, а члени його сім’ї – 20 тисяч гривень.

Як повідомлялося, заробітна плата Демчишина за січень 2016 року склала 7,636 тисяч гривень.

Правда України

Read More

У 2015 році українці отримали вдвічі більше відмов від посольств держав Шенгенської зони

vidmova-vizy

У 2015 році українці отримали вдвічі більше відмов від посольств держав Шенгенської зони. Про це свідчить статистика Єврокомісії щодо роботи всіх консульств шенгенських держав.

Відсоток відмов зріс удвічі в порівнянні з 2013 (останнім довоєнним роком). Тоді відмова консульства в оформленні візи отримали 1,7% українців. У 2014 цей показник зріс до 2,0% через різке погіршення статистики невеликої кількості консульств.

У 2015 році відмови в оформленні віз отримали 3,4% заявників, погіршення відбулося в багатьох консульствах, а в деяких показники значно гіршими за середні.

“Антирекорд” поставлений генконсульством Польщі у Вінниці, де до 12% заявників отримали офіційну відмову. У минулому році в цьому ж консульстві було лише 1,6% відмов.

Другий найгірший показник – у посольства Нідерландів в Україні, де відмови отримали 7,2% заявників (у минулому році – 4,3%, що вважалося досить високим показником).

Також більше 6% відмов, що є вкрай високим показником – у посольства Бельгії (6,7%), в Чеському консульстві в Києві (6,9%), Німеччини (6,0%). За ними – грецьке консульство в Києві (5,7%), Швеція (5,7%), Естонія (5,3%).
Впадає в очі відміну статистики консульств однієї країни. Приміром, польські консульства в Луцьку та Києві мають відмови на рівні 1,4% і 1,8% відповідно.

Правда України

Read More

СПО №111 Евро 2016! Чемпионат Европы! Все три матча Сборной Украины с Германией, Северной Ирландией и Польшей!

euro2016

СПО №111 Евро 2016! Чемпионат Европы! Все три матча Сборной Украины с Германией, Северной Ирландией и Польшей!

ВСЕ МАТЧИ!!! Лилль, Лион, Марсель!!! ТОЛЬКО ОДИН НОЧНОЙ ПЕРЕЕЗД!

Тур с отдыхом на море! Шоппинг и экскурсии…
Все ТРИ Матча Сборной Украины с Германией, Северной Ирландией и Польшей!

День 1. Львов – Краков.
08.00 Сбор на Львовском ж.д. вокзале. Трансфер на Терминал «А».
09:00 Отправление в тур осуществляется с Комплекса Терминал «А».
При желании заезд в Краков. Экскурсия по Кракову (10€/6€). Город – удивительный, красивый и загадочный. Город художников и музыкантов, cо своими легендами и, конечно же, милыми польскими шутками. В нем нужно остановиться, задержаться хотя бы на мгновение… Размещение в гостинице на территории Польши. Ночлег.

День 2. Берлин.
Завтрак. Переезд по Германии.
Германия. Дорога проходит через сонные средневековые города, мимо величественных барочных дворцов и фантастических сказочных замков… Экскурсия: “Величие могущественного Берлина”. Берлин – огромный мегаполис. Нам покажется, что мы перемещаемся в машине времени, здесь можно попасть в будущее и оказаться в прошлом, а прогуливаясь по шикарным улицам и проспектам, сможем увидеть настоящее. Приглашаем перевернуть страничку истории и увидеть Берлин таким, какой он сейчас: могущественный Рейхстаг, дворец Шарлоттенбург, величественный Берлинский собор, колонна Победы, и – визитная карточка Берлина – Бранденбургские ворота. Возможность посещения огромной фанзоны в Берлине. Ночлег в Бельгии.

День 3. Брюссель.
Завтрак. Бельгия. Бесчисленное множество художественных сокровищ и очаровательных живописных городков. Это малиновый звон, бриллианты, брюссельская капуста и писающий мальчик, а еще Брейгель и Рубенс. Нас приглашает столица Бельгии – Брюссель. Город-синтез, город «всех цветов радуги цивилизации», город соборов и вокзалов, парков и виадуков, фламандцев и валлонцев… Обзорная экскурсия «Брюссель- столица Европы». Кипучая современность уживется в Брюсселе с тысячелетней историей, образуя очаровательную, но своеобразную смесь средневековых домов и укреплений, готических соборов, стеклянных небоскребов и неоклассических дворцов.

Cвободное время.

Трансфер на матч в Лилль. Игра Сборная Германии – Сборная Украины (вх.билеты дополнительно). Трансфер в отель. Ночлег в Бельгии.

День 4. Париж.
Завтрак. Переезд во Францию. Франция – страна удивительная, разнообразная и многоликая. Пешеходная экскурсия: “Свидание с Парижем”. Нас ожидают: площадь Конкорд, сады Тюлери, величественный Лувр, красивейший театр мира – Гранд Опера, Бульвар Капуцинок, и в завершении самая поэтическая церковь в Париже – Мадлен!!! Увидев всю эту красоту, понимаем что Париж – сказочный сундук шедевров, что веками создавались самыми великими в мире архитекторами, художниками и скульпторами… и это прекрасно!!! Свободное время.

Возможность самостоятельно побывать на Эйфелевой Башне (вх. билеты).

“Тайны реки Сена” (13€/10€). Прогулка по таинственной Сене на кораблике.
“Легендарный Монмартр” (18€/10€). Самый известный холм Парижа, увенчанным короной – Секр Кер. Это место рождения гениев, здесь творили выдающиеся люди Парижа. Жизнь Монмартра продолжает бить ключом… площадь Тертр с сотнями мольбертов радо встречает всех посетителей. Здесь можно купить и увезти с собой маленький кусочек Парижа, запечатлённый на холсте. Нет места более притягательного и волнующего.

Ночная жизнь Франции. Известное кабаре “Мулен Руж” (время 23:00 – 118€) – красочные наряды, яркие перья, роскошные танцовщицы, французский канкан, атмосфера праздника и веселья помогут Вам получить заряд хорошего настроения и почувствовать Париж по -настоящему! Поселение в отель на территории Франции. Ночлег.

День 5. Нормандия.
Завтрак. Свободное время в Париже.
Есть возможность посетить экскурсии на выбор: “Сентиментальная Нормандия” (68€/30€). У этой милой дамы изменчивый и противоречивый «портрет». Мы сможем побывать на берегу теплого жемчужного моря, где потрясающе красивые скалы побережья сменяются роскошными песчаными пляжами и живописными портовыми городками… Старинный Руан – самый большой нормандский город. Мы поспешим в Довиль – к хозяину морского побережья, в город-“подарок”, уставший от суеты сует аристократии. И в завершении – древний и трудолюбивый Трувиль.

Ночлег на территории Франции.

День 6. Париж.
Завтрак. Свободное время в Париже. Есть возможность посетить на выбор: “Банты и бриллианты” (26€/16€+ входные билеты). Королевская резиденция – Версаль. Приглашаем на праздник великолепия, в царство балов, аудиенций, застолий и театральных представлений. Версаль–символ власти короля Солнца и лицо Франции. Здесь все грандиозно: огромный парк с морем цветов, бесчисленные статуи и бассейны, бесконечные парковые аллеи.

«…Мир с трепетом смотрит на Версаль, мир преклоняет колени перед его красотой. И может быть все, что сделал Людовик было не зря, ведь иначе бы мы никогда не увидели рая на земле….». Внешний осмотр Версаля и фотопауза.

Дальше наш путь следует в Фонтеблоо. Фонтенбло – одна из старейших резиденций французских королей. Дворец эпохи Ренессанса – одно из любимых мест монархов. Фонтенбло – сокровищница уникальных произведений искусства, здесь сохранены в отличном состоянии все архитектурные сооружения прошлых веков: часовни, галереи и королевские покои. Посещение замка.

Для тех, кто уже был на классических экскурсиях по Парижу и хочет чего-то новенького на выбор: Париж завтрашнего дня: прогулка в квартал Сен-Мартен (18€/10€). Квартал, переживший за последние десятилетия глобальные изменения, превратившись из гадкого утенка в прекрасного лебедя, не перестает радовать парижскую публику. Отныне окрестности канала Сен-Мартен представляют из себя квинтэссенцию увлечений и радостей парижской золотой молодежи. Здесь Париж отдыхает от самого Парижа, от присущих ему толп туристов, музейных очередей, от городского шума большого города. Это место успешных, живущих в гармонии с собой и окружающим миром парижан, получающих от жизни сплошное удовольствие.

Квартал Марэ. От тамплиеров до Виктора Гюго (18€/10€). Прогуливаясь по улочкам и укромным дворикам квартала, мы увидим замок королевы Марго, излюбленное место дуэлей дворян ХVII века, самый старый дом в Париже, принадлежавший алхимику Николя Фламелю, древнейшие подвалы города, резиденции графа Калиостро и просвещенной куртизанки Нино де Ланкло, особняк камеристки Анны Австрийской и другие места, связанные с легендарными персонажами, чьи судьбы и померкшая слава неразрывно переплелись с судьбой квартала.

Код Да Винчи, прогулка в квартал Сен-Жермен, или Энциклопедия парижской жизни (18€/10€). Квартал Сен-Жермен — это одно из самых уютных, гармоничных и излюбленных мест Парижа. Ослепительный бульвар Сен-Жермен, залитый по вечерам теплым театральным светом, приют вольготно прогуливающихся горожан. Квартал-витрина, квартал-аттракцион, сохранивший всю прелесть подлинного Парижа. Здесь было открыто одно из самых старых кафе Парижа, где Вольтер выпивал по сорок чашек кофе в день. Здесь же разместились легендарные литературные кафе Cafede Flore и Les Deux Magots, где сиживал в свое время Хемингуэй. А в церкви Сен-Сюльпис, где венчался Виктор Гюго, можно отыскать нулевой меридиан или линию розы по описаниям Дэна Брауна.

Ночлег на территории Франции.

День 7. Дижон.
Завтрак. Переезд в Бургундию. Добро пожаловать в Бургундию, страну знаменитых вин Жевре-Шамбертен, Поммар, Романе-Конти и Монтраше. Это край виноградников, безмятежных городков и крыш с глазурованной цветной черепицей. Вечерняя прогулка с сопровождающим “Дижон – город Бургундских герцогов и вин”. Дижон находится в зелёном кольце холмов и виноградников, это город прекрасной старинной архитектуры, в нём десятки дворцов и храмов
Трансфер на матч в Леон. Игра Сборная Украины –Сборная Северной Ирландии (вх.билеты дополнительно).

Трансфер в отель. Ночлег во Франции.

День 8. Отдых на лазурном берегу…
Завтрак. Отдых на море на лазурном берегу.
Ночлег на территории Франции.

День 9. Отдых на лазурном берегу…
Завтрак. Отдых на море на лазурном берегу …
Ночлег на территории Франции.

День 10. Отдых на лазурном берегу…
Завтрак. Отдых на море на лазурном берегу …
Ночлег на территории Франции.

День 11. Отдых на лазурном берегу… – Монако – Ницца – Сен-Поль-де-Ванс – Канны – Вентимилья – Ментон.
Завтрак. Отдых на море на лазурном берегу …
Лазурный Берег создан для счастья. Люди на Земле делятся на тех, кто в него влюблен, и тех, кто там не был…

Возможность посетить экскурсии: “Роскошь и красота” (43€/30€). Сегодня нас покорит панорама у подножия средневекового городка Эз, мы посетим завод Фрагонар, нас пригласит Княжество Монако. Монако выглядит как декорация к фильму о чужой богатой жизни. Роскошь здесь спокойно сочетается с умеренностью, старушки в бриллиантах ездят на рейсовых автобусах, а у магазинов Zara паркуются дорогущие Ferrari. И все всем довольны. Море, солнце, яхты, казино, роскошные гостиницы и рестораны…

Красавица-Ницца (13€/10€). Ницца томно изогнулась вдоль бухты Ангелов. Этот город манит к себе художников и поэтов, туристов и знаменитостей, персон королевских кровей и интеллигентов со всего света.

“Большой Лазурный Пирог” (38€/18€). Начинаем знакомство с Сен-Поль-де-Ванс! Город гордится своей средневековой архитектурой и особой доброжелательностью жителей! Сен-Поль-де-Ванс притягивает, словно магнит… А дальше нас ждут Канны – оазис международной элиты, рай для гурманов и кинозвезд, город шикарных вилл и экстравагантных дворцов, расположенный на берегу залива Ля Напуль. Канны открыты для желающих круглый год. Девиз Канн «Жизнь – это праздник». Самое время заглянуть на этот праздник…

«Цветочная Ревьера и Лазурное побережье» (38€/30€). Вентимилия уютно расположен на реке Фьюмо. В маленьких кафе, на набережной, можно выпить чашечку настоящего итальянского экспрессо. Переезд в Ментон. Ментон единственный город в Европе, где лимонные деревья цветут и плодоносят круглый год. Ментон – это царство садов, он является и “выставкой” всех архитектурных стилей, сформировавших на свой лад этот город в сердце Ривьеры. Ароматы, оттенки красок, покой… поэтому Ментон называют “Жемчужиной Франции”.

“Чудеса лазурного берега” (38€/30€+вх.билеты). Начнем путешествие с Вильфранш-сюр-Mep. Маленький рыбацкий городок, Вильфранш сохранил свой исторический облик города XVII века, с его портом, разноцветными фасадами домов и крепостью. Рейд Вильфранш – привилегированное место отдачи якоря самых престижных теплоходов во время их круизов. Нам предоставится возможность увидеть жемчужину мыса – виллу баронессы Ротшильд. Ее хозяйка создала настоящий райский уголок. Вилла утопает в зелени и окружена семью садами. Настоящим чудом являются музыкальные фонтаны, которые наполняют аллеи парка музыкой.

Ночлег на территории Франции.

День 12. Марсель.
Завтрак. Экскурсия «Город, открытый миру- Марсель» (13€/10€). Удивительный город, основанный более 26 веков тому назад, по праву считается старейшим во Франции. Крупнейший порт Средиземного моря, «ворота востока», родина великого Зидана и Марсельезы.То соблазнительный, то мятежный, Марсель делает все, чтобы понравиться своим гостям.

Трансфер на стадион. Игра Сборная Украины –Сборная Польши (вх.билеты дополнительно). Ночной переезд в Венецию.

День 13. Венеция.
Нас приглашает «красавица на воде», “обрученная с морем”, как говорят о Венеции – самом изящном и таинственном городе Италии. Для всех желающих экскурсия в Венецию (38 евро/30 евро+вх.билеты). Этот город – прекрасная сказка, застывшая в камне. Мы сможем увидеть “Тайны венецианских каналов” (23€/16€), совершить прогулку на гондоле. Также мы сможем посетить “Дворец Дожей” (18€+вх.билет) – поистине загадочное здание, хранящее средневековые секреты и легенды города. “Секреты Венеции и ее кулинарные шедевры” (33€/23 €). Ночлег на территории Словении.

День 14. Львов.
Завтрак. Переезд в Украину.
Время прибытия во Львов ориентировочно 24:00 (зависит от прохождения границы). Место прибытия во Львов – Комплекс Терминал «А». Переезд на поезда на на ж.д. вокзал. До новых встреч!.

Стоимость 618 евро. Стоимость тура ВКЛЮЧАЕТ:
• страховка (групповая);
• Проезд по маршруту автобусом туркласса;
• Сопровождение гида-руководителя по маршруту;
• Проживание в отелях 3* с завтраками;
• Экскурсионная программа.

Дополнительно оплачивается:
• Минимум одна рекомендованная экскурсия из предложенных в программе (при заказе туре);
• гарантийный платеж от невыезда – 13 €;
• гарантированный номер места – 11 € (только места с 1 по 16). Если услуга не заказывается – гарантированные места подтверждаються по мере поступления заявок;
• индивидуальная страховка (при личной подаче);
• Входные билеты в экскурсионные объекты;
• Входной билет на матч не входит в стоимость тура.

Стоимость 1 билета на 1 матч:
категория 1 – 188 евро
категория 2 – 151 евро
категория 3 – 88 евро
категория 4 – 66 евро

• Факультативные экскурсии;
• Проезд в общественном транспорте;
• Личные расходы (обеды, ужины, сувениры);
• Консульский сбор + Визовый Центр = 35€ +30 Є;
• Кроме категории граждан, освобожденных от оплаты Консульского сбора, по договору об упрощение визового режима: пенсионеры, дети до 18 лет, студенты дневного стационара до 21 года. Оплачивается при каждой подаче.
При отказе НЕ возвращается, кроме случаев отказов именинникам.

Славутич-Тур

SeLLines

Read More

СПО! EURO2016 Вперед к победе! Матч №3: Украина – Польша!!! Гарантированные билеты на матч!!!

Hipark-Résidence-Marseille

СПО! EURO2016 Вперед к победе! Матч №3: Украина – Польша!!! Гарантированные билеты на матч!!!

День 1. Марсель.
Прибытие в Марсель (Авиньон). Поселение в отель в Марселе (Авиньоне).
Свободное время. Ночлег в отеле в Марселе (Авиньоне). День 2. Марсель

Завтрак. Свободное время.
Всех желающих приглашаем на обзорную экскурсию по Авиньону (оплачивается дополнительно: 25€, для проживающих в Марселе дополнительно оплачивается трансфер на экскурсию: 30€). Романтичный 100-тысячный Авиньон, расположенный на левом берегу реки Роны и канале Дюранс, ныне является административным центром департамента Воклюз в Провансе. Это один из интереснейших городов Франции, как по своему богатому архитектурному облику, так и по связанным с ним историческим событиям. Его называют городом церквей, колоколов и органов, «звенящим городом», городом-крепостью и «городом пап».

На протяжении нескольких десятилетий XIV века, в пору «Авиньонского пленения» римских понтификов, город являлся столицей католического мира, а с возвращением курии в Ватикан был задвинут на обочину истории и зажил тихой провинциальной жизнью. Переезд в Марсель.

Свободное время в Марселе.

Приглашаем всех на обзорную экскурсию по Марселю (оплачивается дополнительно 25€). Старые кварталы, залитые светом обрывистые берега, синева моря и безлюдные бухточки, тянущиеся на двадцать километров до самой Ла-Сьота. Таков Марсель – культурная и экономическая столица Прованса. Почувствуйте красоту этого города, который не признает умеренности.
18:00. Посещение футбольного матча между сборными Украины и Польши.

Свободное время в Марселе.

Трансфер в Авиньон (для проживающих в Авиньоне). Ночлег в отеле в Марселе (Авиньоне).

День 3. Марсель
Завтрак. Выселение из отеля. Возвращение на Украину.

Размещение в Марселе: HIPARK MARSEILLE 3*, питание: ВВ, ½ DBL = 266€, SNGL = 463€.

Стоимость тура ВКЛЮЧАЕТ:
– проживание в Марселе (Авиньоне) – 2 ночи;
– трансфер из Авиньона – Марсель – Авиньон в день матча (для проживающих в Авиньоне);
– услуги по оформлению документов для получения визы;
– перевод документов на англ язык.

Дополнительно оплачивается:
– перелет в Марсель (возможны также другие города прилета (Женева, Лион, Париж, Барселона, Жирона и др) в комбинации с билетами на скоростные поезда);
– билет на матч сборных Украины и Польши;
– консульский сбор Франции 65€.

Славутич-Тур

SeLLines

Read More

Російський опозиціонер подав документи на отримання політичного притулку у Фінляндії

Finland-prytulok

У Росії лідер регіонального відділення партії «Яблуко» у Карелії Василь Попов, перебуваючи в еміграції у Фінляндії, подав документи на отримання політичного притулку у цій країні. Про це він повідомив у мережі.

У Росії щодо Попова порушили кримінальну справу за статтею «шахрайство». Сам політик вважає цю справу наслідком конфлікту з головою Карелії Олександром Худілайнену.

Генпрокуратура Росії раніше звернулася до фінської влади з вимогою про екстрадицію політика. Цей запит схвалив Верховний суд Фінляндії, проте міністр юстиції країни поки не ухвалив рішення щодо передачі Василя Попова до Росії.

В інтерв’ю ПравдаUA Попов зазначив, що ймовірність того, що його екстрадують до Росії, зберігається, оскільки між Москвою і Гельсінкі діє «жорсткий договір», який передбачає, що фінська сторона «повинна свідомо довіряти російському правосуддю і не перевіряти, наскільки звинувачення є реальними , а не сфальсифікованими».

Василь Попов вважає, що міністр юстиції Фінляндії «затягує з ухваленням рішення про його екстрадицію, оскільки розуміє, що причиною звинувачень проти лідера карельського «Яблука» є його політична діяльність.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав переслідування Василя Попова політично мотивованим.

Правда України

Read More

Світ визнав, що путінський вирок щодо Надії Савченко був винесений за підсумками несправедливого судилища

nsavchenko-sud

Світ визнав, що путінський вирок щодо Надії Савченко був винесений за підсумками несправедливого судилища.

У правозахисній організації Human Rights Watch (HRW) заявляють, що вирок російського суду щодо громадянки України Надії Савченко був винесений за підсумками несправедливого судового розгляду.

«Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок не обґрунтований і не має залишатися у силі. Безумовно, смерть Ігоря Корнелюка і Антона Волошина (російських журналістів – ред.) вимагає притягнення винних, але не у рамках процесу, який був вкрай політизований з самого початку і який не відповідає базовим вимогам до правосуддя», – мовиться у заяві директора Human Rights Watch по Європі і Середній Азії Х’ю Вільямса, опублікованій на сайті організації.

22 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за ґратами. Також Надії Савченко присуджений штраф у сумі 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Правда України

Read More

Якщо звичайна людина захоче застрахувати здоров’я, страховики їй відмовлять з ймовірністю 98%

strahuvannia-zhyttia

Якщо звичайна людина захоче застрахувати здоров’я, страховики їй відмовлять з ймовірністю 98%.

Саме таку частку в портфелях страховиків займає корпоративне медичне страхування. На “роздріб” припадає менше 2%. Хоча формально поліс добровільного медичного страхування можна купити у будь-якого з 50 великих страховиків України.

Медичне страхування в Україні існує років 20.

“Всі страхові компанії, які “потужно” виходили на роздрібний ринок медичного страхування, зазнали серйозних збитків і згорнули ці проекти”, – розповідає головний менеджер департаменту андеррайтингу і методології страхової компанії Андрій Гонтаренко.

Серед таких компаній – “Наста”, “Allianz Україна”, “ОТЛ-страхування”. Основна причина відмови від роздрібного медичного страхування, за словами Гонтаренко, – висока збитковість таких програм.

Якщо рівень виплат з добровільного медичного страхування – ДМС – коливається в діапазоні 70-80%, то в роздрібному сегменті він може досягати 150%. Через це, за твердженням страховиків, роздрібне медичне страхування для них поки не бізнес, а благодійність.

“Фізособі придбати поліс добровільного медичного страхування, рівнозначного по наповненню і ціні “корпоративному”, майже неможливо. У кращому випадку його вартість буде вдвічі вище “корпоративного”, а в програмі страхування будуть додаткові обмеження”, – запевняє Гонтаренко.

За словами Оксани Голеншиної, обмеження стосуватимуться косметології, протезування, злоякісних новоутворень, важких форм хронічних і вроджених патологій, а також вагітності і пологів, якщо ці опції не додано окремо.

“Можливий і більш широкий перелік винятків, а також велика кількість лімітів, включаючи ліміт за кількістю викликів невідкладної допомоги або по медикаментах”, – говорить вона.

Страховики не хочуть продавати поліси населенню не тільки через високу збитковість “роздробу”, а ще й тому, що не довіряють приватним особам.

“Як правило, фізособи, які звертаються до страховика, вже захворіли, і у них великі витрати на медобслуговування”, – говорить Ольга Бачинська.

З тієї ж причини в Україні важко застрахуватися колективу з трьох-семи чоловік. Фірм з такою невеликою кількістю співробітників чимало навіть у столиці: піар-агентства, консалтингові, юридичні, туристичні компанії.

“Маленький колектив СК розцінюють як “групу фізосіб”, адже там великий вплив суб’єктивного фактора, властивого фізособам”, – пояснює Вікторія Голяк.

Вона радить маленьким колективам залучати до страхування родичів, щоб набиралося хоча б десять страхувальників. Більшість продавців медичних страховок готові починати співпрацю з цієї цифри.

Деякі компанії згодні і на три-сім осіб, але клієнти повинні розуміти: їх медичні страховки будуть менш якісними, ніж у співробітників великих колективів, а коштувати будуть на 10-20% дорожче.

Іноді фізособи можуть купити страховку і поза рамками договору з підприємством. У соцмережах розповідають про поодинокі випадки придбання таких полісів у компаній “Провідна”, “Інго Україна”, “Арсенал страхування”, “Альфа страхування”, але теж з рядом умов і за рекомендаціями інших страховиків.

“Ми укладаємо договори з фізособами в виняткових випадках, коли володіємо достовірною інформацією про їх страхову історію по ДМС в попередні періоди і можемо оцінити поточний стан здоров’я клієнта”, – говорить Вікторія Чорна.

Прикладом такого роздрібного захисту є страхування окремих співробітників корпоративного клієнта після того, як цей клієнт з економічних причин відмовився пролонгувати договір медичного страхування на новий період.

“До нас звертаються співробітники цього підприємства, які хочуть застрахуватися по VIP-програмами і обслуговуватися в дорогих клініках. Такі програми передбачають страхові суми 200-400 тис грн і можуть коштувати 25-50 тис грн.

У них включені не тільки ризикові, але і так звані малоризикові опції: профілактичні огляди, масажі, вакцинація, вітамінізація, стоматологічні послуги, корекція зору”, – розповідає Чорна.

Людям, які не готові викладати такі гроші за щорічне медичне страхування, потрібно запам’ятати, що навіть найдешевша страховка для людини “з вулиці” буде коштувати мінімум на 25% дорожче “корпоративної”.

За словами Сергія Срібного, середня вартість поліса ДМС для такого співробітника в столиці коливається в межах 6-7 тис грн. У регіонах ціна вдвічі нижча.

Розвитку роздрібного медичного страхування заважає ще й низький рівень культури страхування громадян, вважає Бачинська. Її слова підтверджує Олександр Капшук.

За його словами, років п’ять тому мешканці міста Вознесенськ Миколаївської області, втомившись чекати впровадження обов’язкового медичного страхування – ОМС, вирішили самі страхувати своє здоров’я. Вірніше, так вирішило міське керівництво і доручило страховикам розробити програму страхування для населення.

Вона називалася “Для людей з вулиці” і була розрахована на кілька категорій громадян: дітей, пенсіонерів і безробітних. Працюючим мали надаватися корпоративні страховки – про їхнє здоров’я дбали підприємства.

Поліси для корпоративних клієнтів і людей “з вулиці” відрізнялися ціною, способом оплати і обмеженнями. Якщо співробітнику підприємства потрібно було платити за страхування менше 50 грн щомісяця, то для людей “з вулиці” страховка коштувала більше 600 грн на рік, і оплатити її потрібно було відразу.

Приймали оплату медичного страхування від населення в місцевих медичних закладах, так як, за розрахунками страховиків, саме там люди найчастіше згадують про здоров’я і його захисту. Щоб зацікавити продавців полісів ДМС, страховики запропонували їм 5% комісійних – в рамках закону.

Тобто, продавши в місяць всього сто медичних страховок, якась няня або медсестра отримала б 3 тис грн агентської винагороди. Для регіонального міста Вознесенська – не такий вже і маленький приробіток.

“Ми все розрахували, перевірили і продумали, але продажі не пішли. За рік існування проекту городяни купили всього пару десятків полісів медичного страхування”, – згадує Капшук.

Він не зміг назвати причину провалу проекту, але її легко називають інші страховики: медичним працівникам в Україні вигідніше отримати від пацієнта “подяку” особисто в руки, ніж ділитися нею зі страховиком, відраховуючи з неї податки і заповнюючи додаткові папери.

“Одна з головних проблем ринку ДМС – неготовність державних і відомчих лікувальних установ до співпраці зі страховиками”, – говорить Оксана Гончарко.

В “роздрібному” ДМС спочатку закладений конфлікт інтересів.

“З одного боку, страховик або завищує ціну, або виключає свідомо збиткові послуги, ніж нівелює цінність страхування для клієнта.

З іншого – людина, котра заплатила, за її відчуттями, захмарну ціну за страховку, намагається максимально “відбити” витрати. Компроміс досягається при страхуванні колективу, коли високі ризики окремих людей нівелюються за рахунок страхування менш ризикових членів колективу”, – пояснює Голяк.

Розрубати цей гордіїв вузол, на думку експертів, можна лише одним способом: введенням обов’язкового медичного страхування в Україні. ОМС буде “паровозом” з мінімальним набором ризиків, до якого програми роздрібного добровільного страхування можна буде причепити, як вагончики.

За словами Капшука, якщо систему охорони здоров’я буде реформовано, і населення ознайомиться з принципами державного страхового захисту, воно перестане боятися добровільного ДМС. Страховики, в свою чергу, зрозуміють, за якими принципами фінансуються лікувальні установи.

Адже коли в поліси медичного страхування компанії включають послуги “Швидкої допомоги”, вони лукавлять: така допомога по Конституції безкоштовна, і жоден лікар не покаже страховику рахунок за “Швидку допомогу”.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк нещодавно повідомив, що в рамках реформування системи охорони здоров’я в 2016 році планується ввести мінімальний гарантований державою рівень безкоштовних медичних послуг, а інші послуги повинні оплачуватися за допомогою ОМС.

“Страховий ринок не буде стояти осторонь від прийдешньої реформи. Навіть заяви про її перспективи змушують страхові компанії розвивати ДМС, незважаючи на його високу збитковість”, – говорить Ася Трубицька.

Правда України

Read More

Україна посіла перше місце в Європі за кількістю IT-фахівців

ua-it-eu

Україна посіла перше місце в Європі за кількістю IT-фахівців.

На сьогоднішній день понад 100 тисяч українських програмістів працюють в різних компаніях, а попит на IT-фахівців на світовому ринку продовжує зростати.

Число IT-фахівців в Україні є найбільшим і найбільш швидко зростаючим в Європі.

Очікується, що до 2020 року кількість IT-фахівців в країні наблизиться до позначки 200 тисяч.

Експорт українського програмного забезпечення приніс 2,5 мільярда доларів в 2015 році. Більшість послуг, приблизно 80%, надаються клієнтам з США.

Крім того, наголошується, що США залишаються найбільшим партнером України по спільній R & D діяльності. Далі слідують країни ЄС та Ізраїль.

Найпопулярнішим містом для відкриття R & D став Київ, привабливими для досліджень є також Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків і Вінниця.

Українські експерти в області ІТ-технологій заявляли, що через 7-10 років IT-сфера може стати однією з найбільших експортних галузей.

Нагадаємо, за даними дослідження, Україна посідає четверте місце в світі за кількістю сертифікованих IT-фахівців після США, Росії та Індії.

Правда України

Read More

В Україні розгорається скандал навколо того, скільки повинні доплатити за газ фізособи-споживачі

doplata-za-gaz

В Україні розгорається новий скандал навколо того, скільки повинні (і чи повинні. – Авт.) доплатити за газ фізособи-споживачі, які не мають лічильників газу, тобто українці, які мають газплиту і газові колонки в багатоквартирних будинках. Адже за лютий багато хто отримав рахунки, в яких додатково виставлені величезні суми – від 195 грн з людини для тих, у кого тільки газплита, до майже 600 грн з ооб. – З тих, хто має газову колонку для підігріву води. Люди обурені, а юристи радять йти до суду.

ЗА ЩО? “Ми регулярно оплачували всі виставлені рахунки. Тепер виявилося, що за сім’ю з трьох осіб ми винні ще 606 грн 23 коп., – Розповіла нам мешканка міста Бровари під Києвом Ірина Кузьміна. – Так, цю суму можна виплатити поступово, за 9 місяців. але незрозуміло, звідки вона! А якщо завтра нас змусять доплатити за гарячу воду, опалення, світло? На якій підставі?”.

Як роз’яснили в контактцентрі “Київоблгазу”, доплату жителям нарахували тому, що Окружний адмінсуд Києва скасував постанову Кабміну №237, якою норми норми споживання газу для людей, які не мають приладів обліку, знижувалися вдвічі. Діяла постанова з 29 квітня 2015 року до 28 січня 2016 р. Після рішення суду зменшена Кабміном норма до 3 куб./міс. з людини при наявності газплити і до 9 куб./міс. з людини при наявності газколонка виросла заднім числом – до 6 куб. м і 18 куб. м відповідно.

“Ми пішли на те, щоб люди сплатили борг поступово. Але ми зобов’язані виставити ці суми, так як діє колишня постанова, з більш високими нормами споживання”, – відповіли в контактцентрі. Найцікавіше, що рішення суд ухвалив після звернення двох фізосіб, що мають лічильники газу: вони заявили, що їх права порушені, так як за лічильником оплата більше, ніж за нормами. І суд встав на їх сторону.

Заступник міністра Кабінету міністрів Вадим Гламаздін визнав, що Міненерговугілля некоректно підготувало постанову №237, через що скасували. “Ми хотіли знизити необґрунтовано завищені норми і стимулювати облгази до встановлення лічильників газу у населення, адже ті категорії споживачів, на яких поширюється дія постанови, мають найнижчий відсоток встановлених лічильників, – сказав нам Гламаздін.

– Але газкомпанії замість скорочення приписок і встановлення лічильників, вирішили що набагато простіше оскаржити постанову, скасувати її і повернутися до старих, завищених норм споживання. Рішення суду не тільки дозволило повернути завищені нарахування, а й дало підставу для перерахунку оплати за газ для певних споживачів і нарахування боргу за 9 місяців.

Суми донарахування невеликі (?! – Авт.), від 200 до 1500 грн, малозабезпечені можуть покрити їх субсидією. Але головне – уряд не пустить ситуацію на самоплив, готуємо нові постанови, які найближчим часом встановлять (з урахуванням всіх бюрократичних нюансів) справедливі і обґрунтовані норми споживання природного газу для зазначених категорій споживачів (прем’єр норми вже озвучив, це 4,4 куб./чол. в міс.- Авт.)”.

ЕКСПЕРТИ. Аналітик ринку газу Валентин Землянський підтверджує: через зниження норм люди реально спожили більше, ніж за нього сплатили. “Нові норми виявилися заниженими.“Нафтогаз” фактично поставив населенню на 700 млн куб. м газу більше, але недоотримав за них 5 млрд грн з розрахунку 7,19 грн/куб. газу. Цю нестачу Кабмін повинен або списати, або покрити – за рахунок держбюджету або споживачів“, – говорить Землянський.

Юристи радять не платити, а судитися. “Треба подавати позов до Кабміну з вимогою відшкодувати збиток, нанесений громадянину як споживачеві, – каже юрист Володимир Столітній. – З огляду на, що рішення про скасування занижених норм було прийнято судом за позовом двох фізосіб, зараз ситуація аналогічна”. Тобто, якщо суд прийме рішення за позовом громадянина Н., що оплатити перерахунок повинен Кабмін, то це рішення пошириться на всіх, хто постраждав від дій чиновників.

Правда України

Read More

До кінця року кількість небанківських обмінників в Україні зросте ще втричі

obmin-valut

До кінця року кількість небанківських обмінників в Україні, за прогнозами експертів, зросте ще втричі.

Минулого тижня Нацбанк активно відбирав і видавав небанківським компаніям ліцензії на валютні операції. У вівторок прийняв рішення про відкликання у двох компаній – “Промінко” і “Конкорд Капітал” – генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій. А в середу повідомив про видачу таких ліцензій чотирьох небанківським фінансовим компаніям: “Фінансова компанія Партнер”, “Фінансова компанія“Голден Груп”, “ДСД Фінанс” і “Іноме Груп”. Крім того, в Нацбанку повідомили, що найближчим часом ліцензії отримають ще три фінансові компанії. І тоді їх стане 24, або у вісім разів більше, ніж було всього два роки тому.

До кінця року кількість небанківських обмінників, за прогнозами експертів, зросте ще втричі. “Судячи з того, якими темпами вони отримують ліцензії на валютні операції, Нацбанк, нарешті, поставив крапку в багаторічних суперечках з приводу їх допуску на валютний ринок, і остаточно визначив їх, як активних учасників процесу купівлі-продажу готівкової валюти у населення, нарівні з банками”, – вважає екс-член ради НБУ Василь Горбаль.

Після повідомлення НБУ про позбавлення ліцензії компанії “Конкорд Капітал”, там заявили, що регулятор зробив це на їхнє прохання. “Оскільки ми більше не будемо здійснювати валютні операції в процесі торгівлі цінними паперами. Ці операції планує здійснювати інший ліцензіат групи, а саме ТОВ “Конкорд Кепітал”, – йдеться в повідомленні компанії на її сторінці в мережі.

У прес-службі НБУ повідомили, що і “Промінко”, і “Група Інвестиційний Стандарт” у якої забрали право здійснювати валютні операції в кінці лютого, також залишилися без ліцензій за власним бажанням.

Такі ліцензії дозволяли компаніям працювати на ринку цінних паперів посередниками (брокерами) для нерезидентів. Продаж-купівля валюти по ним не дозволена.

“Цей документ не приносить великого занепокоєння компанії. І хоча для його отримання потрібно мати прибутковий бізнес, в подальшому – досить щороку вчасно здавати звіти НБУ”, – говорить директор компанії з управління активами “Фінекс-Капітал” Ігор Когут. Тому, він вважає, що просити Нацбанк забрати “валютну” ліцензію можуть, швидше за все, ті компанії, які хочуть покинути фондовий ринок. “З огляду на ситуацію на фондовому ринку, які бажають мати валютні ліцензії для роботи на ньому буде все менше”, – прогнозує Когут.

А ось кількість небанківських фінкомпаній з ліцензіями на здійснення операцій з обміну валюти, буде тільки зростати. Вже сьогодні, за даними Нацбанку, в Україні працює 21 така компанія з майже 2,4 тисячами структурних підрозділів. “А до кінця року їх буде 50-60”, – прогнозує Когут.

І це навіть не дивлячись на посилення вимог до них з боку НБУ.

Так, з 1 липня 2016 року небанківські продавці валюти повинні будуть підвищити власний капітал до 20 млн грн, якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожні додаткові 50 підрозділів підвищать вимоги до капіталу на 5 млн грн.

Крім того, валютних кіосках повинна бути охорона, відповідне сховище, встановлені системи відеоспостереження, а робочі місця касирів повинні бути обладнані огороджувальними конструкціями. Також небанківські “обмінники” повинні мати документ про право власності на своє приміщення і розрахунково-касовий апарат (РРО).

Нові вимоги регулятора не стануть перешкодою для бажаючих отримати ліцензію, вважають експерти. Так як багато “обмінників” працювали раніше, але під маркою інших структур, у яких були ліцензії НБУ. За право використати чужу “марку” кожен валютний кіоск платив високу комісію, тому багато хто зараз хочуть отримати власну ліцензію НБУ – так обійдеться дешевше.

За словами Лариси Гетьман-Гнідунец, зростання кількості легальних обмінних пунктів – тільки на користь ринку готівкової валюти. “Чим більше фінансових компаній отримають ліцензії і почнуть працювати відповідно до вимог НБУ, тим більше буде робочих місць, податків і порядку”, – вважає Лариса Гетьман-Гнідунец. Вона бачить основною загрозою ринку готівкової валюти нелегальні “обмінники”, які працюють без будь-яких правил.

“За моїми спостереженнями за останні півроку кількість “чорних” мінял зросла в рази”, – говорить Лариса Гетьман-Гнідунец. За даними МВС, за 9 місяців 2015 року їхня підрозділами було складено майже в 2,5 рази більше протоколів про порушення правил валютних операцій в Україні, ніж за аналогічний період 2014.

Правда України

Read More

Тур в Болгарию, Sveti Vlas, Garden of Eden Hotel 5* от 508EUR

GARDEN-OF-EDEN

Тур в Болгарию, Sveti Vlas, Garden of Eden Hotel 5* от 508EUR.

Апартаменты расположены в 500 метрах от центра города Св.Влас и всего в 100 метрах от пляжа. Аэропорт Бургас находится в 40 минутах езды от отеля.

В отеле 16 корпусов по 6 этажей и 5 лифтов. Отель построен в 2007 г. На территории комплекса работает ресторан, в котором можно заказать блюда интернациональной кухни. В небольшом магазине комплекса можно купить все необходимое для самостоятельного приготовления пищи. Есть: ресторан, 2 бара, бассейн.

К услугам гостей апартаменты с балконом, современной мебелью и кондиционером. Во всех номерах-студио и апартаментах с паркетными полами есть кабельное телевидение и хорошо оборудованная мини-кухня. В собственной ванной комнате установлена ванна или душ.

Апартаментов: 8;
47 номеров (макс. 2+1,3 чел., 25 м2);
51 студио (макс. 2+1,3 чел.,32- 40 м2);
52 апартамента с 1-ой спальней (макс. 2+2,4 чел., 55 м2);
57 апартаментов с 2-мя спальнями (макс 4+2, 6 чел., 70-90 м2);
4 апартамента с 3-мя спальнями (макс. 6 чел., 100-140 м2).

В номере:
доп. кровать (кресло-кровать)
центральный кондиционер
спутниковое TV
мини-бар
телефон
сейф в номере (бесплатно)
интернет-связь (за доп. плату)
санузел с душем/ванной
фен (в ванной)
балкон
пол – керамическая плитка
уборка номера – ежедневно
смена постельного белья – 3 раза в неделю
смена полотенец – ежедневно
Часть номеров с видом на море.

В АПАРТАМЕНТЕ:
гостиная с одной, двумя или тремя спальнями, разделенные дверью
индивидуальный кондиционер
полностью оборудованный кухонный бокс (микроволновая печь, посуда, кастрюли, сковороды)
гостевой туалет в апартаменте с 2-мя/3-мя спальнями
сейф на рецепции (за доп. плату)
пол – ламинат.

Для детей: детская площадка, детский бассейн, мини-клуб.

Развлечения и спорт:
фитнес-центр,
сауна
солярий
теннисный корт
1 закрытый бассейн
7 открытых бассейнов
дартс
аэробика
аква-гимнастика
анимационные программы
фитнес-зал
теннисный корт
настольный теннис
бильярд
масса
джакузи
солярий
сауна
паровая баня
интернет-кафе
водные виды спорта на пляже.

Дополнительные услуги:
Сейф на рецепции за доп. плату, обмен валюты, рум-сервис, ночной бар, пианино-бар, салон красоты, парикмахерская, конференц-зал, бизнес-центр, магазины, прачечная (за доп. плату), охраняемая парковка (бесплатно), прокат автомобилей, трансфер от/до аэропорта (платный). Wi-Fi в лобби отеля (бесплатно). Размещение домашних животных не допускается.

Пляж общественный песчаный; зонты, шезлонги с матрасами – платно. У бассейна: зонты, шезлонги – бесплатно.

Славутич-Тур

SeLLines

Read More

Тур в Болгарию, Солнечный берег, Emerald Beach Resort & SPA 5* от 461EUR

EMERALD-BEACH-RESORT

Тур в Болгарию, Солнечный берег, Emerald Beach Resort & SPA 5* от 461EUR.

Отель находится в курортном районе Равда, в 5 км от популярного курортного района Солнечный берег, на берегу Чёрного моря.

Комфортабельный апартамент-отель разместился в очень красивом месте, посреди большого парка с редкими деревьями. Отель был построен в 2007 году.
4 ресторана
кафе-бистро
4 бара
открытые бассейны
закрытый бассейн
зонты, шезлонги у басейнов
конференц-зал на 120 мест.

Отель состоит из 730 номеров Studio, 38 One Bedroom Apartment, 11 Two Bedroom Apartments.
Studio – 22 кв.м., макс. разм. 2+1, одна комната, кухонный блок с холодильником и столом, 2 односпальные кровати, кресло – кровать,.
Studio Comfort – 26 кв.м., макс. разм. 2+1, одна комната, кухонный блок с холодильником и столом, 2 односпальные кровати, кресло – кровать.
One Bedroom Apartment – 50 кв.м., макс. разм. 3+1, состоит из 1 спальни (двуспальная кровать) и гостинной, разделенных дверью.
Two Bedroom Apartment – 95 кв.м., макс. разм. 4+2, 5 pax, состоит из 2 спальни (2 двуспальных кровати или 4 раздельных кровати) и гостинной, разделенных дверью.

В номере:
кухонный блок;
двуспальная кровать;
диван-кровать;
кондиционер;
балкон;
телевизор;
телефон;
интернет (€);
ванна;
фен;
электрочайник;
электропечь;
холодильник;
гладильная доска;
утюг.

Для детей:
развлекательные программы;
детский бассейн;
детская площадка;
няня (по заявке, €);
детская кроватка (бесплатно);
детская игровая комната.

Услуги отеля: велнес-центр
медицинский кабинет
косметический салон
парикмахерская
фитнес
сауна
парная
солярий
джакузи
маникюр
педикюр
аренда авто
парковка
настольный теннис
Wi-Fi в лобби отеля (бесплатно).

Славутич-Тур

SeLLines

Read More

Російське командування організовує дискредитацію співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

osce-smm

На території тимчасово окупованого Донбасу російське командування організовує інформаційну кампанію щодо дискредитації співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, повідомляють у Головному управлінні розвідки Міноборони України. 

«Планом одного з інформаційних заходів передбачається штучно створити збій в постачанні води для населення тимчасово окупованих територій Луганської області, щоб покласти відповідальність на співробітників СММ ОБСЄ за ігнорування гуманітарних проблем», − йдеться у повідомленні.

«За організацію акції щодо дискредитації ОБСЄ та поширення інформації через «луганські» медіа безпосередньо відповідає майор Збройних сил Російської Федерації Дмитро Федін − «старший офицер отдела военно-гражданского взаимодействия майор Федин Дмитрий Владимирович», − зазначили у ГУР.

Відповіді російської сторони на такі звинувачення на даний час немає.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. Низка населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, і далі окуповані підтримуваними Росією бойовиками.

Правда України

Read More

Фракція БПП виступає за призначення новим прем’єр-міністром Наталії Яресько

nata-yaresko

Фракція «Блок Петра Порошенка» виступає за призначення прем’єр-міністром нинішнього міністра фінансів Наталії Яресько. Про це повідомив глава фракції БПП Юрій Луценко.

«Перший варіант, який підтримує наша фракція, суспільство і наші західні партнери − формат технократичного уряду на чолі з Яресько», − заявив він.

За словами Луценка, Яресько може сформувати позапартійний уряд, який прискорить проведення реформ.

При цьому, за його словами, такий варіант Кабміну не підтримує фракція «Самопомочі».

Луценко зазначив, що за новий Кабмін необхідно проголосувати якомога швидше, щоб зупинити «бездіяльність нинішнього складу уряду».

Він також висловив надію, що позачергове засідання Верховної Ради буде проведено 24 березня.

Також він виключив, що чинний прем’єр Арсеній Яценюк може залишитися на «третій термін», і повідомив, що наразі відбуваються консультації щодо формату майбутнього Кабміну.

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що не має «прем’єрських амбіцій».

Інформація про можливу відставку прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з’явилася ввечері 26 лютого.

Правда України

Read More

Біля будівлі суду в дні проголошення вироку Надії Савченко готують провокації проти іноземців

nadia-savchenko

У російському місті Донецьк біля будівлі суду в дні проголошення вироку (21-22 березня) у справі Надії Савченко готують провокації проти іноземців, народних депутатів України та адвокатів.

Про це один із захисників Савченко Микола Полозов написав у мережі.

«Надходять повідомлення, що прокремлівські радикальні організації типу «Антимайдан» і «НОД» готують провокації в ростовському Донецьку біля суду в дні проголошення вироку у справі Надії Савченко. Об`єктами даних провокацій можуть виступити іноземні представники, депутати Верховної Ради, адвокати», − повідомив Полозов.

Полозов повідомив, що українцям, які приїжджають до Росії з метою бути присутніми у суді під час оголошення вироку Савченко, відмовляють у в`їзді.

У той же час група народних депутатів від «Блоку Петра Порошенко» і «Батьківщини» разом з прес-секретарем президента України Святославом Цеголко вирушили до Донецька, щоб підтримати Савченко в суді 21-22 березня.

Савченко обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення на Луганщині влітку 2014 року. Російські прокурори вимагають для Савченко покарання у вигляді 23 років позбавлення волі.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Україна і Захід неодноразово зверталися до Росії із закликом звільнити українку. Російська влада заявляє, що будь-яке рішення з цього приводу неможливе до вироку суду в її справі.

Правда України

Read More

Тепер чиновники зобов’язані декларувати власне майно і майно своїх родичів, а також предмети розкоші

e-deklaracii

В електронних деклараціях чиновники зобов’язані декларувати майно своїх родичів, а також різні предмети розкоші, наприклад, картини і коштовності.

Про це повідомив Олексій Хмара в четвер під час медіа-сніданку в офісі реанімаційного проекту реформ (РПР).

Він пояснив, ніж електронні декларації будуть відрізнятися від паперових.

“Доходи від роботи і бізнесу, від інтелектуальної діяльності – це так і залишиться. Крім того, додається готівка. Те, що вони під подушку ховають на чорний день, то, що родичі принесли, або просто нажили непосильною чесною працею, треба декларувати. Можна це і не робити, але тоді буде відповідальність “, – сказав Хмара.

Крім того, додав експерт, чиновники змушені будуть декларувати володіння бізнесом, як акціями і корпоративними правами, так і вказувати кінцевих бенефіціарів власників.

В е-декларацію також необхідно буде включати нерухоме майно, в тому числі і незавершене будівництво. “Це важливо, тому що у нас особливо на Київщині, люди часто роками живуть в палацах, які формально не введені в експлуатацію. Особливо, якщо вони зведені в прибережній зоні, де неможливо відповідно до законодавства ввести в експлуатацію”, – додав виконавчий директор IT Україна.

За його словами, державні чиновники будуть вказувати в деклараціях крім авто, дорогі картини, годинники, коштовності, якщо майно коштує понад 140 тисяч грн.

Так само чиновники декларуватимуть все, що належить близьким людям, і це не обов’язково батьки, дружини або чоловіки, а ще й брати і сестри. Крім того, необхідно вказувати кредити і страховки. “Витрати також будуть декларуватися”, – додав Хмара.

15 березня Верховна Рада прийняла в редакції президента закон про введення електронних декларацій чиновниками, який вважається останнім законом, необхідним для введення безвізового режиму з ЄС.

Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) має офіційно затвердити форму електронного декларування.

Правда України

Read More

Державна фіскальна служба опублікувала топ-5 продавців неякісного палива

palyvo-falsyfikat

В останніх числах лютого Державна фіскальна служба опублікувала топ-5 продавців неякісного палива.

Нарівні з маловідомими трейдерами в цей список несподівано потрапили і авторитетні мережі.

Небувала жорстка конкуренція підштовхує навіть найіменитіших трейдерів на так звану оптимізацію бізнесу, тим самим стираючи їх відмінності від торговців контрафактом.

“В Україні, я вам скажу, близько 100 заводів взагалі “лівих”, які роблять бензин дідівським методом і, природно, не платять податки. Щоб припинити цю діяльність, президент дав уряду стовідсоткові повноваження по економіці”. Це цитата Бориса Колесникова від 31 жовтня 2011 року в статусі віце-прем’єра.

Після цієї заяви однопартійці Бориса Вікторовича протримаються при владі ще два роки, а потім ще два пропрацюють його політичні опоненти.

Однак ні побудована Януковичем жорстка вертикаль влади, ні впроваджувані Порошенко європейські норми не побороли виробників контрафакту: сьогодні, як і п’ять років тому, кожен четвертий літр палива, що продається в Україні, – фальсифікат.

Так, за даними Держcтату, в 2015 році реалізація нафтопродуктів в роздрібному сегменті знизилася майже на 26%. У тіньовому ж секторі картина діаметрально протилежна. За оцінками аналітиків, його частка наближається до 40%.

Якщо звернути увагу на статистику, стійкість “бодяжників” щиро дивує.

Хоча б тому, що переважна більшість компаній, до якості продукції яких в 2015 році висунула претензії держава, володіє дрібними виробництвами і приблизно такими ж господарями.

Виняток становить хіба що ТОВ “Нафтотрейд лтд”. Це підприємство займається виготовленням так званих бензинів відразу на двох великих нафтобазах в Рівненській і Полтавській областях, завдяки чому в найкращі місяці здатне випускати більше 1 тис тонн автомобільного палива.

В решті бізнес “Нафтотрейд лтд” – точна копія колег по тіні: підприємства банально змішують в резервуарах ряд компонентів і отримують готовий продукт.

Наприклад, рецепт отримання тонни А-95 Євро-5 складається з чотирьох інгредієнтів: 500 кг бензину, 350 кг ізопентанової фракції, 100 кг суміші вуглеводнів і 50 кг дистиляту газового конденсату. Простіше тільки смажити яйця.

Зрозуміло, що цей бізнес дратує Державну фіскальну службу, яка недолічується грошей.

Цифри дійсно пристойні. За оцінками експертів, в 2015 році без сплати податків на ринок надійшло близько 600 тис тонн бензину, що еквівалентно бюджетним втратам в 3,3 млрд грн.

Можливо, саме така кількість нулів змушує ДФС періодично публікувати “чорні списки” трейдерів.

Свіжий випуск порадував око в останніх числах лютого. Крім маловідомих компаній “Гарант експрес”, “Пульс 24” і “Стейл ойл”, викритих у продажу “палива, яке не відповідає вимогам”, в ньому опинилися і представники великих мереж – “ОККО-нафтопродукт” і “Укрнафта”.

У першій знайшли нібито підроблене дизельне паливо на одній з її АЗС в Закарпатській області, у другій – на станції в Києві.

Зрозуміло, що в компаніях вже спростували цю інформацію, але ці словесні змагання не захоплюють нікого, крім обвинувача і обвинувачених. Наївних же цікавить інше питання: чому великі мережі, домінуючі на ринку і які мають лобі в парламенті, роками не можуть подолати всюдисущий фальсифікат?

Частково відповідь на це питання можна отримати після вивчення списку компаній, які, власне, і займаються операціями з згаданими компонентами.

Наприклад, на залізничній станції “Миронівка” цей бізнес розвиває ТОВ “Вог трейдинг” (мережа WOG). На Переяславській – ТОВ “Укртрансойл-2009” і ТОВ “Парком транс” (мережа БРСМ). На Васильків-1 – ТОВ “Автобансервіс” і “Прем’єр-ліга” (мережа КЛО) паралельно з ТОВ “Схід” і ПП “Фреш лайн” (ТНК-ВР).

Цей список можна продовжувати, і незгадування інших великих трейдерів не означає, що вони не займаються цією роботою.

Однак загнати будь-яку з перерахованих компаній в кут питанням про її причетність до порушень не вийде. У відповідь вона розповість про виробництво так званого альтернативного палива або повідає історію про присадки, які підвищують якісні характеристики бензину і дизеля.

Проте, ЕП звернулася до згаданих мереж. Відреагували тільки дві з них – БРСМ і КЛО.

Так, в прес-службі компанії “Стейт оіл”, що управляє мережею АЗС “БРСМ-нафта”, заявили, що компанії ТОВ “Укртрансойл-2009” і ТОВ “Парком транс” не входять до групи БРСМ.

Фінансовий директор компанії Ігор Чернявський нагадав, що їх мережа АЗС реалізує альтернативні види палива А-95 Е40 і А-92 Е40 з вмістом не менш як 30% біоетанолу.

“Ми закуповуємо фракцію ізопентанову, оскільки, згідно технологічного регламенту, вона необхідна для виробництва цих бензинів. На залізничну станцію “Васильків-1” приходять нафтопродукти для чотирьох нафтобаз, до серпня 2015 року сюди надходили продукти і для нафтобази БРСМ. Компанія KLO ніколи не закуповувала дистиляти газового конденсату”, – запевнив він нас.

Втім, виправдання навряд чи можуть зупинити процес стирання межі між білим – преміум-мережами – і чорним – дрібними трейдерами. Власники брендових мереж такі висновки не люблять, вважаючи їх закликом до покупки найдешевшого палива у конкурентів з економ-класу.

На цьому ніхто не наполягає – шанси потрапити на фальсифікат на дешевій заправці дійсно в рази більші. Однак знайти різницю між одними і іншими з кожним роком стає складніше.

Чи то це заправки “Привату”, які щомісяця продають до 60 тис тонн палива більше, ніж купують.

Чи то це згаданий WOG, у компаній якого – ТОВ “Євродім” і ПАТ “Дубнонафтопродукт” – через прокладки ( “Транспортна компанія №1” і “Таузар”) згаданий “Нафтотрейд лтд” орендує полтавську і рівненську нафтобази для виробництва кустарних нафтопродуктів.

Або, скажімо, мережа заправок БРСМ і КЛО, які демпінгують в середньому на 2,5-3 грн, хоча типова валова маржа, яка дозволяє здійснювати незбиткове реалізацію – 2-2,5 грн за літр.

З боку така поведінка преміум-сегмента виглядає нелогічною: компанії говорять про необхідність боротьби з фальсифікатом і самі ж розвивають цей бізнес. Втім, у цього “роздвоєння особистості” є своє виправдання.

На розвиток виробництва “кустарщини” держава працювала роками, активно підвищуючи ставки акцизів на моторні палива та при цьому зберігаючи пільги для так званих альтернативників.

Зараз в Україні робляться тільки перші кроки щодо виправлення цієї помилки. Наприклад, з 1 січня Податковий кодекс зрівняв ставку на деякі види компонентів палива і товарні бензини.

Правда, в спроби влади перевести ринок на цивілізовані рейки поки ніхто з його учасників не вірить.

Можливо, в пам’яті ще надто свіжі часи Сергія Курченко, під якого через законодавчі нововведення тодішня влада фактично загнала всіх ключових трейдерів.

Правда України

Read More

Українські банки почали звітувати перед Держфінмоніторингом про всі валютообмінні операції

derzhfinmonitoryng

Українські банки почали звітувати перед Держфінмоніторингом про всі валютообмінні операції, розмір яких дорівнює або перевищує 150 тис. грн – у гривнях або у валютному еквіваленті.

Саме з цієї суми починається фінансовий моніторинг за багатьма операціями. Вона також є проміжною для чиновників.

“Через те, що людина зараз має право купити в банку інвалюти більше, ніж на 6 тис. грн, вимога щодо фінмоніторингу не може включатися при придбанні фізособами доларів або євро. А лише — при здачі ВКВ в касу, лише при готівкових операціях. Якщо людина попросить, скажімо, конвертувати в долар безготівкову гривню з її рахунку і відправити за кордон більше еквіваленту 150 тис. грн, наприклад, у закордонний медзаклад за операцію (і надасть договір на лікування), то відбуватиметься безготівкова операція. І вона не буде підпадати під фінансовий моніторинг”, — говорить Василь Невмержицький.

За поточним банківським курсом, відстежується здача близько $5,6 тис. і більше. Це відбувається автоматично.

Деякі експерти вважають, що нова вимога призведе до того, що українці стануть менш охоче здавати великі суми валюти в банки.

“Ці кошти потраплять або в небанківські обмінники, або взагалі на чорний ринок”, — припустив Невмержицький.

Крім того, варто врахувати, що тепер банки зобов’язані з’ясовувати у клієнтів-публічних осіб і з відкритих джерел інформацію про походження коштів, які розміщені на їхніх рахунках. Своєю постановою НБУ “благословив” банки на розрив відносин з тими, хто відмовиться ділитися відомостями, зазначили банкіри.

Під фінансовий моніторинг потрапляють також операції з інкасації підприємств.

Банки звітують в Держфінмоніторинг про всі проінкасовані підприємства торгово-сервісної мережі на суму від 150 тис. грн. При цьому це відбувається навіть у тому випадку, якщо кошти відразу перераховуються на рахунок в іншому банку.

Правда України

Read More

Авторитетне міжнародне рейтингове агентство визнало шахрая ахметова банкрутом

ahmetov-banktut

Авторитетне міжнародне рейтингове агентство визнало шахрая ахметова банкрутом.

Наприкінці минулого тижня агентство FR знизило рейтинг дефолту емітента холдингової компанії DTEK із рівня «С» до рівня «RD» (обмежений дефолт).

Причиною такого дії послужив той факт, що ДТЕК пропустив терміни платежів з деяких банківських кредитів. Фінансові показники діяльності найбільшого в Україні енергохолдингу дійсно є критичними. При цьому перспектива вирішення боргової проблеми залежить вже не стільки від самої компанії, скільки від волі зовнішніх кредиторів, а також держави, яка визначає тарифну політику. Проте, як повідомили Forbes у ДТЕК, зараз у компанії варіант продажу активів не розглядають.

На кінець 2015 року кредиторська заборгованість ДТЕК, який контролює дві третини виробництва електроенергії ТЕС у країні, склала відповідно до МСФЗ $2,4 млрд. З цієї суми на єврооблігації припадало безпосередньо $900 млн. При цьому частка позик в іноземній валюті займала на середину минулого року 95% кредитного портфеля.

На жаль, консолідована фінансова звітність компанії за минулий рік поки що проходить аудиторську перевірку і не опублікована, проте значення цифри в $2,4 млрд боргу для ДТЕК можна оцінити за іншими показниками.

Зокрема, за результатами першого півріччя 2015 року виторг холдингу від продажу електроенергії держпідприємству «Енергоринок» склав 16 млрд грн. У ДТЕК електрику в ринок продають три вугільні енергогенеруючі компанії: «Схід-», «Дніпро-» і «Західенерго», а також енергопостачальна «Київенерго», що виробляє її на газових київських ТЕЦ.

Левову частку електроенергії теплових станцій в енергохолдингу Ріната Ахметова і в Україні в цілому виробляють вугільні ТЕС. У червні минулого року середній тариф на продукцію теплових генкомпаній становив 68,4 копійки за 1 кіловат-годину. Відтоді ціна кіловат-години ТЕС зросла − в грудні минулого року її середній показник дорівнював 89,6, а в лютому нинішнього − 93 копійкам за 1 кіловат-годину.

Однак навіть з урахуванням зростання ціни кіловат-години з червня 2015 року по лютий 2016 року більш ніж на третину, не складно підрахувати, що розмір заборгованості ДТЕК за кредитами на сьогодні перевищує річний виторг компанії від продажу електрики в оптовий ринок.

За даними Fitch, ДТЕК на початок лютого мав у своєму розпорядженні кошти в розмірі 937 млн грн ($37 млн) при необхідності виплати в поточному році короткострокового боргу на 25 млрд грн ($997 млн). Поки що вихід один − подальша реструктуризація, до проведення якої в ДТЕК зараз і готуються за допомогою Rothschild.

«Компанія знаходиться в постійному діалозі з власниками єврооблігацій і банками-кредиторами. «ДТЕК Енерго» веде переговори, спрямовані на збалансування фінансових можливостей компанії з обслуговування кредитів. Сподіваємося завершити переговорний процес у 2016 році», − повідомлялося раніше в прес-релізі ДТЕК, переданому ЗМІ.

Як відомо, в першому півріччі 2015 року ДТЕК обміняв єврооблігації на суму $200 млн на нові папери на $160 млн з терміном погашення в березні 2018 року. Процес реструктуризації всього боргу планують завершити в 2016 році.

У самому енергохолдингу поки що роблять хорошу міну при поганій грі. «Ми сподіваємося, що українська енергетика зможе вийти з кризи. Зниження довгострокового рейтингу ДТЕК Енерго ще раз показує, наскільки складна ситуація в галузі та в економіці. Сподіваємося, це стане для регулятора очевидним сигналом до встановлення об’єктивних тарифів для теплової генерації на рівні 1,20-1,25 грн за 1 кіловат-годину, що оздоровить ситуацію і створить запас міцності для роботи всієї галузі», − повідомили нам у прес-службі ДТЕК Енерго.

У 2015 році середня негативна рентабельність українських теплових генкомпаній склала −13,2%. Як стверджують у ДТЕК, вугільні підприємства енергохолдингу зараз також працюють із негативною рентабельністю.

У компанії також не підтвердили поширену напередодні в соцмережах інформацію про те, що нібито $1,8 млрд із кредиторської заборгованості холдингу − це борг перед самим Рінатом Ахметовим. За інформацією ДТЕК, найбільшими кредиторами енергохолдингу є: Deutsche Bank, ING, Unicredit, Erste Bank, «Сбєрбанк», ВТБ, Газпромбанк.

Помірний оптимізм енергохолдингу щодо виходу з боргового тупика не поділяють незалежні експерти. «Вважаю, що ситуація з боргами у ДТЕК серйозна. Основною проблемою є перш за все дисбаланс між боргами у валюті й виторгом у гривні», − каже генеральний директор IMEPOWER Юрій Кубрушко.

На його думку, боргова криза ДТЕК виникла в результаті поєднання таких факторів:

1. Агресивного скуповування енергохолдингом активів у ході приватизації енергетики з використанням кредитних коштів.
2. Бізнес-плану розвитку компанії, який не брав до уваги можливу зміну регуляторної політики регулятора по відношенню до ТЕС.
3. Відсутності прогнозу світового тренду щодо цін на вугілля та газ, які істотно знизилися за останні 2-3 роки.
4. Зниження виторгу від експорту електроенергії внаслідок падіння цін на електроенергію на східноєвропейських ринках.
5. Війни і різкого погіршення макроекономічної ситуації в країні, що призвело до зменшення попиту на електроенергію і падіння курсу гривні.

«Мораль цієї історії проста: Україна була і залишається ризикованою країною, тому швидке розширення бази активів за рахунок валютних кредитів завжди є ризикованою стратегією. Якби таке сталося з подібною компанією за кордоном, довелося б продавати частину активів. Подивимося, як буде діяти ДТЕК», − підсумував Юрій Кубрушко.

Водночас, на думку старшого аналітика Дениса Сакви, питання продажу активів ДТЕК, якщо до цього дійде, теж може виявитися непростим завданням. «А що вони можуть продати за нормальні гроші, крім «Павлоградвугілля»? Хіба що «Нафтогазвидобування», але там грошей не вистачить навіть на виплати цього року. Що стосується теплової генерації, то продати «Західенерго» чи «Дніпроенерго» при збереженні наявних вугільних активів у власності Ріната Ахметова і в нинішніх економічних умовах в Україні буде непросто», − вважає Денис Саква і додає, що ці продажі не принесуть необхідних мільярдів доларів.
На думку експерта, найбільш вірогідною стратегією ДТЕК на найближче майбутнє стане реструктуризація боргу на максимально тривалі терміни з паралельним очікуванням пожвавлення економіки й підвищення тарифів на електроенергію ТЕС з боку НКРЕКУ.

Певним виходом зі складної фінансово-економічної ситуації для енергохолдингу могло б також стати розширення лінійки збуту товарів і послуг. Таку думку висловив керівник департаменту з комерційної оптимізації та аналізу ДТЕК Енерго Дмитро Маляр на Українському енергетичному форумі Інституту Адама Сміта в Києві 3 березня.

«Зараз виробники електроенергії не мають можливості розширювати ринки збуту й управляти продажами. Виробники також не управляють ліквідністю, внаслідок чого борг «Енергоринку» перед генеруючими компаніями зріс до 24,7 млрд грн. Нам потрібні нові продукти, сервісні програми, клієнтоорієнтований підхід, потрібно просування проектів, які розширюють ринок електроенергії», − підкреслив Дмитро Маляр.

При всій привабливості такої схеми поки що ринки для ДТЕК тільки звужуються. За підсумками 2015 року виробництво електрики у підприємств холдингу знизилося на 19,9%, видобуток вугілля − на 22,7%, експорт електроенергії − на 55%, експорт вугілля − на 65,8% і передача електроенергії по мережах − на 17,3 %. Наростити обороти компанії фактично немає з чого. Залишається чекати економічного пожвавлення, а також майбутнього конкурентного ринку електроенергії, який принесе управління ліквідністю і нові лінійки збуту, але який не з’явиться раніше, ніж через три роки.

Правда України

Read More

В путляндії заборонять нещасним росіянам користуватися банківськими картками

bank-karty-ru

В путляндії заборонять нещасним росіянам користуватися банківськими картками.

ЦБ Росії виявив активізацію схем переведення в готівку з використанням преміальних банківських карток, вимагаєчи від учасників ринку вжити заходів і відзвітувати про ситуацію.

Банкіри визнають, що преміальні картки з високими лімітами на зняття готівки дійсно стали потрапляти в руки сумнівних клієнтів, і обіцяють посилити вимоги.

“Сіра” схема проста: це – віялове переведення в готівку, коли транзитні компанії, на рахунках яких акумулюються гроші, розподіляють їх на платіжні карти фізосіб сумами від 100 тис. до 3 млн руб. протягом одного-трьох місяців під виглядом позик, оплати товарів і послуг і так далі. Фізособи передають свої карти з пін-кодами “замовникам”, які об’їжджають банкомати і знімають готівку. Але тепер в схемі активно використовуються не тільки масові, а й преміальні картки, за якими добовий ліміт зняття набагато вище (в середньому 300-500 тис. руб. проти 100 тис. руб. для звичайних карток).

Боротися зі схемою ЦБ пропонує через негайне відключення дистанційних каналів обслуговування (ДБО) для сумнівних клієнтів, заборона на повторне відкриття рахунків і видачу карт, блокування коштів, що надійшли на них по віялових розсилках, зниження лімітів по преміальних картах і виключення можливості прийняття менеджерами суб’єктивних рішень.

У Банку Росії не стали коментувати деталі свого листа банкам на дану тему.

Про повернення до використання схеми переведення в готівку з використанням масових карт представники ЦБ говорили ще в лютому. Активізація таких схем сталася через зростання уваги регуляторів до інших каналів переведення в готівку. Однак про підвищення ролі дорогих преміальних карт тоді не згадувалося.

Банкіри офіційно коментувати лист ЦБ не стали, але наші джерела підтвердили отримання листа і визнають, що преміальні картки – один з найбільш вразливих з точки зору незаконного переведення в готівку продукт. “Мова йде про золоті і платинові картки, які зараз поширюються серед клієнтів з не високим рівнем доходу, – говорить менеджер банку з топ-50. – Ряд банків пропонують пробні пакети з тримісячним терміном, протягом якого діють пільги на незнижуваний залишок або вартість обслуговування“.

У міру посилення вимог ЦБ і Росфінмоніторингу до переведення в готівку в менш дорогих каналах схеми перемістилися в сторону преміальних карток, підтверджує співголова комітету АРБ з питань ПІД/ФТ та комплаєнс-ризиків Олексій Тимошкин. За його словами, перші ознаки цієї проблеми з’явилися приблизно рік назад, але, очевидно, зараз масштаб проблеми став настільки значущим, що на нього звернув увагу і ЦБ. Закономірним наслідком, вважає Тимошкин, стане посилення процедур видачі преміальних карт і співвіднесення їх статусу з типом клієнта.

Правда України

Read More