01001, Київ, Україна
info@ukrlines.com

Після невдалого голосування в парламенті за відставку уряду почалося створення нової коаліції

vidstavka-uriadu

Лідер партії «Батьківщина» і її фракції у Верховній Раді Юлія Тимошенко заявила, що після невдалого голосування в парламенті за відставку уряду «почалася історія створення нової коаліції».

«Де-факто і де-юре сьогодні у країні не існує так званої «демократичної коаліції», тому що вона сьогодні нібито одностайно проголосувала за звільнення уряду. Але виявилося, що ця демократична коаліція в абсолютній меншості, а в більшості перебувають клани разом із урядом. Вони по-різному представлені в парламенті, імплементовані в різні фракції, і це той монстр, той спрут і ракова пухлина, яка реально сьогодні керує країною. І з цього моменту забудьте про існування демократичної коаліції, її не існує», – заявила вона.

Вона не уточнила, що саме має на увазі під «новою коаліцією».

«Сьогодні все це нагадує великий театр, шоу, коли критикують уряд, хочуть відправити у відставку, говорять про те, що у країні все пропало, а потім виявляється, що це влаштувало всіх. Тобто уряд отримав індульгенцію, недоторканність іще до вересня. А це означає, що країна до вересня тепер за законами України змушена жити з цим клановим урядом, цією метастазою корупції, яка є», – додала Тимошенко, яка сама раніше вже була прем’єр-міністром.

Раніше у вівторок Тимошенко повідомила, що відкликає з уряду єдиного міністра від своєї фракції – молоді та спорту Ігоря Жданова, й на запитання, чи вийде фракція з урядової коаліції, відповіла, що «не можна вийти з того, чого не існує». Тоді вона вже заявила, що голосування щодо недовіри урядові засвідчило, що демократичної проєвропейської коаліції в парламенті не існує.

Лідер фракції «Блок Петра Порошенка – Солідарність» Юрій Луценко, зі свого боку, теж закликав до створення нового уряду, незважаючи на те, що перед цим резолюція про недовіру нинішньому урядові не була ухвалена. Луценко, виступаючи перед журналістами після голосування, заявив, що хоча його результати не призвели до відставки уряду, та засвідчили, що уряд, за його словами, вже не має підтримки парламенту й не зможе проводити закони.

Натомість лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив після провалу голосування про відставку уряду, що парламентська коаліція ні в якому разі не розвалиться. Як заявив він журналістам, розвал неможливий, бо діяльність коаліції є спільною відповідальністю чотирьох фракцій. За його словами, він і мав сподівання, що «відповідальність переможе популізм». Бурбак додав, що під час проваленого голосування щодо недовіри Кабінетові міністрів було ухвалене «єдино правильне рішення», і «здоровий глузд і відповідальність за долю країни перемогли».

А заступник голови фракції Андрій Тетерук додав, що фракція буде й далі підтримувати діяльність уряду на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, лідером партії «Народний фронт».

Раніше у вівторок Верховна Рада, вислухавши звіт Яценюка про роботу уряду за 2015 рік, відхилила його і визнала цю роботу уряду незадовільною, але при голосуванні про недовіру урядові за це набралося тільки 194 голоси за мінімально необхідних 226. Тепер нове голосування в цій справі можливе тільки на наступній сесії.

Перед цим президент України Петро Порошенко заявив, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущений і є запит на повне перезавантаження. «Поки що у прем’єр-міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту», – заявив президент. При цьому Порошенко вважає, що «тотальне переформатування» уряду має відбуватися на основі чинної коаліції у складі «Блоку Петра Порошенка – Солідарність», «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини».

Правда України

залиште коментар: