В Офісі генпрокурора повідомили, що українські прокурори на судовому процесі, який розпочинається 9 березня у Гаазі у справі катастрофи літака рейсу МН17 у небі на Донбасом, братимуть участь у ролі слухачів.
«8 березня 2020 року в Амстердамі, після підписання документів щодо продовження роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team – JIT) з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 та її оновлення, JIT провела перше засідання у новому складі. Всі сторони засвідчили свою повну готовність до співпраці», – мовиться в повідомленні ОГП.
Повідомляється, що заступник генпрокурора, очільник української команди у міжнародній слідчій групі Гюндуз Мамедов запевнив, що «національні правоохоронні органи не тільки готові ще більш ефективно розслідувати злочин, а й якомога швидше знайти всіх винних у трагедії».
У ОГП вказали, що судовий процес проходитиме в комплексі юстиції «Схіпхол».
Раніше сьогодні в Офісі генпрокурора України повідомили, що Мамедов очолив українську команду у JIT, а всього від ОГП до групи увійшли 4 представники.
9 березня в Гаазі (Нідерланди) розпочнеться судове слухання у справі MH17. Судовий процес проходитиме у країні, громадян якої було найбільше на борту літака «Малайзійських авіаліній».
Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 із Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту.
У травні 2018 року міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що лайнер був збитий ракетою з комплексу «Бук», що належав російській 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базувалася в Курську.
3 лютого прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом підозрюваним у справі щодо збиття літака рейсу МН17 в небі над Донбасом у липні 2014 року – трьом громадянам Росії і одному України.
Росія, попри дедалі більше число свідчень, продовжує заперечувати свою причетність до збиття літака і заявляє, що оприлюднені наразі матеріали Спільної слідчої групи не містять ніяких твердих доказів.
Слідчі, зі свого боку, підкреслюють, що, публікуючи свої висновки, вони свідомо не оприлюднюють конкретних доказів цих висновків, бо ці докази будуть оголошені вже безпосередньо на судових процесах.
…