Британська річка Темза, яка зокрема протікає через Лондон, входить до числа найзабрудненіших у світі за кількістю мікропластику. Про це повідомляє ВВС.
За підрахунками вчених, кожної секунди річкою пропливає близько 94 тисяч таких мікрочастинок. Це більше, ніж в інших європейських річках, зокрема Дунаї та Рейні.
Крихітні шматочки пластику виявили всередині тіл крабів, що живуть в Темзі.
Дослідники з Лондонського університету закликають запровадити більш суворі правила маркування та утилізації пластикових виробів. Вони попереджають, що необережна утилізація пластикових рукавичок і масок під час пандемії коронавірусу може посилити проблему забруднення пластиком.
Втім, як зазначили вчені, що стосовно деяких забруднювачів Темза стала чистіша, зокрема йдеться про мікрочастинки заліза.
За даними екологів, у 2012 році кількість пластикового сміття у Світовому океані становило приблизно 165 мільйонів тонн. У 2014 році на поверхні океану лежало 268 940 тонн пластику.
Минулого року Європарламент схвалив законопроект, що забороняє з 2021 року на території ЄС виробництво і продаж одноразових виробів із пластику, зокрема – посуду, столових приладів, соломинок для напоїв.
У Верховній Раді розглядають законопроєкт, у разі ухвалення якого, в Україні буде істотно обмежено використання пластикових пакетів. У листопаді 2019 року його ухвалили у першому читанні. 13 липня законопроєкт направили на доопрацювання у профільний комітет.
…