01001, Київ, Україна
info@ukrlines.com

У Києві активісти вийшли під посольство Росії з вимогами деокупувати Крим – фото

Біля посольства Росії в Києві ввечері 26 лютого активісти міжнародного руху LiberateCrimea провели акцію «Шість років окупації Криму – шість вимог до агресора», повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Під час акції голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв зачитав шість вимог до Росії.

«Перша вимога: звільнити кримських політичних в’язнів; друга: припинити заміщення населення; третя: припинити расову дискримінацію корінного народу кримських татар і етнічних українців; четверта: скасувати заборону Меджлісу; п’ята: припинити мілітаризацію Криму і вивести війська; шоста і найголовніша: геть із Криму!», – сказав Барієв.

У цей час активісти тримали плакати з цими вимогами, а також імена кримських політв’язнів.

 

Акцію відвідали колишні політв’язні, український режисер з Криму Олег Сенцов і кримськотатарський активіст Едем Бекіров, які сказали, що для України і світової спільноти важливо пам’ятати про незаконну анексію й українських політв’язнів.

 

Під час акції сталася сутичка між учасниками акції і поліцією.

Представники посольства Росії в Києві не вийшли поспілкуватися з активістами.

26 січня відзначається День опору Криму російській окупації, ініційований громадськістю. У цей день в Україні і в усьому світі проводяться акції, дискусії, форуми, мітинги, ходи на підтримку кримчан і територіальної цілісності країни.

 

26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради АРК пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство».

У січні 2020 року депутати Верховної Ради України, серед них Ахтем Чийгоз і Рустем Умеров, звернулися до президента України Володимиру Зеленському з проханням офіційно встановити на державному рівні День опору Криму російській окупації. Зеленський підписав такий указ сьогодні.

 

залиште коментар:

Discover more from UKRLINES

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading