Черкаська міська рада не запроваджуватиме карантин вихідного дня, який оголосив Кабінет міністрів. Про відповідне рішення орган міського самоврядування повідомив 13 листопада з посиланням на місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За повідомленням, не запроваджувати карантин нібито просили місцеві підприємці.
«Саме бізнес сплачує податки до бюджету, з яких потім утримують лікарні та інші бюджетні установи. Саме бізнес підтримав Черкаси під час першої хвилі коронавірусу, створивши антиковідний фонд і наповнюючи його. Ми просимо просто дати нам можливість працювати. Епідемія COVID-19 триватиме ще довго, і всім нам потрібно навчитися жити у цих умовах», – цитує пресслужба підприємця і депутата Черкаської міської ради Романа Дісканта.
Підприємців також підтримав міський голова Анатолій Бондаренко. Зрештою комісія з питань ТЕБ і НС ухвалила рішення не запроваджувати в Черкасах карантину вихідного дня спочатку ухвалила комісія, а потім його затвердив виконавчий комітет.
Про схоже рішення повідомила Львівська міська рада, посилаючись на мера Львова Андрія Садового.
Садовий, своєю чергою, пояснив незгоду з новим форматом карантину його неефективністю.
«Люди, які працюють в медицині, розуміють, що воно не допоможе. Натомість нанести шкоду для малого та середнього бізнесу – може. Ми маємо чітку статистику – більше 50 тисяч львів’ян працюють у сфері малого та середнього бізнесу. Вони можуть попасти під ці обмеження, а це означає, що вони не зароблять, як мінімум, за вихідні 50 мільйонів гривень… Міська комісія ТЕБ і НС це рішення не акцептує. Ми у місті в суботу на неділю створюємо робочі групи у міській раді та будемо допомагати тим підприємцям, які вирішать все-таки працювати», – заявив Садовий.
Читайте також: Півсотня юристів консультуватимуть підприємців Львова через запровадження карантину вихідного дня
Міський голова Краматорська Андрій Панков оприлюднив фото звернення до прем’єр-міністра Денис Шмигаля щодо карантину вихідного дня, в якому місцева рада пропонує покласти рішення щодо його запровадження на місцеві комісії з питань ТЕБ і НС.
За словами Панкова, в його місті ця комісія «не прийматиме рішення про введення карантину «вихідного дня».
«На нашу думку, обмеження… не враховують суттєвої різниці між містами і мають бути переглянуті. Такі рішення мають прийматись виключно на місцях», – заявив мер.
Він додав, що в закладах громадського харчування, які, поміж інших, повинні закриватися на вихідні, не спостерігається скупчень відвідувачів, адже за пів року люди «прониклися загальною атмосферою карантину».
«Представники місцевої бізнес спільноти не раз казали – зараз питання не у прибутках. Головне – не допустити зупинки роботи підприємств, зберегти робочі місця. Підприємців та мешканців міста, у свою чергу, прошу посилено дотримуватись маскового режиму й соціальної дистанції, де би не були, в транспорті, магазині чи кафе. А якщо не маєте нагальної потреби, взагалі залишайтеся вдома», – нагадав Панков.
Своєю чергою Денис Шмигаль заявив на селекторній нараді, що в міських голів «немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень Уряду на території окремо взятої територіальної одиниці».
«Карантин вихідного дня стосується винятково визначеного переліку суб’єктів господарювання, які є на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він має бути закритий протягом вихідних», — цитує Шмигаля пресслужба Кабінету міністрів.
Він додав, що голови обласних державних адміністрацій мають «скоординувати роботу місцевої поліції та Держпродспоживслужби для перевірки суб’єктів господарювання, які на вихідні не повинні приймати відвідувачів».
…